Jezioro Sławskie

Sława, Lubuskie

Jezioro Sławińskie jest największym jeziorem Pojezierza Sławskiego, położonym w obszarze chronionego krajobrazu jest Jezioro Sławskie, nazywane też „Śląskim Morzem”. Leży ono w południowo – wschodniej części województwa oraz w północno – wschodniej części dużego kompleksu leśnego. Wzdłuż wschodniego brzegu jeziora biegnie droga ze Sławy do Konotopu, natomiast wzdłuż południowego droga prowadzi z Lubięcina przez Tarnów Jezierny do Sławy.

Jezioro Sławskie ukształtowało się w okresie Zlodowacenia Bałtyckiego, w południowym krańcu depresji nazywanej Obniżeniem Rzeki Obry. Najbliższe otoczenie jeziora, a w szczególności jego południowo – wschodnie brzegi są pagórkowate, przechodzące w duże pola piaskowe  (o miąższości do 40 m), pod którymi zalega warstwa wodonośna, zaś pod nią (na głębokości ok. 60 m) nieciągłe pokłady węgla brunatnego.

Do cieków związanych ze „Śląskim Morzem” zalicza się: rz. Czernicę, rz. Cienicę, Radzyńską Strugę, Dębogórę, Myszkowski Rów i rów bez nazwy. Odpływem jest Obrzyca, która bierze tu swój początek. Całkowita powierzchnia zlewni akwenu składa się z szeregu zlewni  cząstkowych, o łącznej powierzchni 201  km² ( w tym zlewnia Cienicy o powierzchni 65,4  km², Czernicy 56,2  km² i kilku małych zlewni o powierzchni od  2 do 22  km².

NOCLEG

Na terenie łowiska można wynająć domki kempingowe, rozstawic namiot lub zacumować łódź w marinie.

Domki: Baza noclegowa jest nowo wybudowana, w uroczej słonecznej zatoce pełnej ciszy i spokoju w centrum Sławy nad samym Jeziorem Sławskim. Do wynajęcia całoroczne domki 6-osobowe i pokoje 3 osobowe. Komfortowe wyposażenie obejmuje: ogrzewanie, klimatyzację, tv, lodówkę, toster, czajnik, kuchenkę mikrofową, płytę grzejną, kpl garnków, naczynia, sztućce. Do dyspozycji również wiata z grilem piecem i wędzarnią.

Ceny za dobę:
domek 350 zł + prąd,
pokój 200 zł + prąd. 

Pole kempingowe: Do dyspozycji gości pola kempingowego jest plaża, sanitariaty, prąd oraz zaplecze kuchenne. Teren ogrodzony i monitorowany. Cisza i spokój nad pięknym jeziorem w centrum miasta.

Marina: Zapraszamy rezydentów na długoterminowy wynajem. Wszystko położone w centrum miasta ale w ciszy i spokoju nad słoneczną zatoką. Pomost wyposażony w odnogi cumownicze 5 i 7 m   z doprowadzonym prądem i wodą , oświetlony i monitorowany, do dyspozycji pełne zaplecze sanitarne i możliwość z korzystania z kuchni.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Wielkość łowiska: 817,3 ha
  • Głębokość: max. 12,3 m
  • Ilość stanowisk: Brak wyznaczonych
  • Dominująca ryba: Okoń, szczupak, węgorz, leszcz, płoć
  • Sprzedaż ryb : Tak

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Jezioro Sławskie

Opis stanowisk

Obszar przylegający do jeziora w około 65% porośnięty jest lasem, jego brzegi bardzo często są wysokie i strome. Linia brzegowa wynosząca ponad 27  km jest bardzo urozmaicona, tworzy liczne półwyspy, zatoczki i zatoki, z których do najbardziej znanych należą: Krępińska, Miejska, Lubiatowska i Radzyńska. Na jeziorze położone są trzy wyspy: Ptasia Wyspa (największa), Dzika Wyspa (mniejsza) i zupełnie malutka tzw. Wyspa Kormoranów. Są one okresowo, lub na stałe zasiedlane przez różne gatunki ptaków, w tym również rzadkie.

Możliwość używania silników spalinowych do wielkości 10 KW, czyli ok. 13,5 KM.
Łowienie nocą tylko z brzegu.

Wymogi

  • Zakaz wędkowania metodą trollingową
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne w pobliżu