Jezioro Serwy

Płaska, Podlaskie

Wędkowanie z brzegu jest możliwe ze względu na dobry dostęp do linii brzegowej. W odległości do 10 - 15m od brzegu dno jest płytkie i zarośnięte glonami. Ze względu na charakterystykę dna jeziora utrudnione jest w tamtym miejscu łowienie metodą spinningową. Jezioro ma położenie południkowe. Linia brzegowa jest umiarkowanie rozwinięta z wysokimi brzegami i licznymi piaszczystymi plażami. Jezioro jest objęte strefą ciszy.

Nad północnym brzegiem położone są pola uprawne, zaś południowy brzeg jest porośnięty lasami. Wody Serw zasilają system Kanału Augustowskiego. Jest to jezioro eutroficzne to znaczy słodkowodnym odznaczającym się dużym stężeniem substancji odżywczych rozpuszczonych w wodzie, co powoduje silny rozwój życia biologicznego przy jednoczesnym spadku ilości tlenu w wodzie i ograniczeniu procesów mineralizacji.

Jeziora eutroficzne nie są głębokie, ich woda obfituje w sole mineralne i ma odcień zielony lub zielonożółty co spowodowane jest masowym rozwojem glonów. Charakteryzują się małą przezroczystością wody, w takich zbiornikach zasięg penetracji światła słonecznego do wód jest niewielki, szczególnie latem, i sięga niekiedy tylko 20–100 cm. Rosną w nich m.in. oczeret jeziorny, pałka wąskolistna, pałka szerokolistna.

NOCLEG

W okolicy znajdue się wiele hoteli, domków letniskowych i gospodarstw agroturystycznych.

DOJAZD

Jezioro Serwy znajduje się na Suwalszczyźnie w odległości ok. 20 km na wschód od Augustowa. W Augustowie kierujemy się drogą nr 16 w stronę Gib i Sejn, następnie w Przewięzi skręcamy w prawo na Suchą Rzeczkę. Po przejechaniu 7,5 km w Suchej Rzeczce przy jazie znajduje się dom, w którym można wykupić pozwolenie na wędkowanie na jeziorze Serwy.

N 53o 55' 21" E 23o 12' 47"

INNE

W okolicy jest możliwość wypożyczenia łódek od miejscowych gosodarzy. W pobliskiej miejscowości Serwy znajduje się sklep.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 460 ha
  • Głębokość: śr. 14,5 m, max. 41,5 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Jezioro Serwy

Opis stanowisk

Stanowisko nr 1 - brak informacji.

Wymogi

  • Zakaz wędkowania w nocy
Opinie użytkowników