Jezioro Sarż

Mrągowo, Warmińsko-mazurskie

Jezioro Sarż to niewielki bezodpływowy zbiornik wodny, jego linia brzegowa jest średnio rozwinięta, brzegi urozmaicone, z reguły wysokie, jedynie miejscami płaskie. Obrzeża północne porastają lasy, natomiast południowe położone są wśród łąk i pól. Na południowo-wschodnim krańcu znajduje się wieś Bagienice.

W wodach jeziora żyją liny, płocie i szczupaki, a otoczenie jeziora jest bardzo urokliwe. Zgodnie z typologią abiotyczną zbiornik wodny został sklasyfikowany jako jezioro o wysokiej zawartości wapnia, o małym wypływie zlewni, stratyfikowane, leżące na obszarze Nizin Wschodniobałtycko-Białoruskich.

NOCLEG

W pobliżu jest mozliwość wynajęcia domku.

GASTRONOMIA

Gospodarstwo będące właścicielem łowiska prowadzi sprzedaż swoich ryb poza terenem łowiska, w wyznaczonych punktach w Mrągowie.

ATRAKCJE

Będąc w okolicy jeziora Sarż warto zobaczyć również zabytki i atrakcje pobliskiego Mrągowa. Szczególną popularnością wśród turystów cieszy się Miasteczko Mrongoville czy Muzeum Chata Mazurska.

DOJAZD

Jezioro leży na Pojezierzu Mazurskim, w mezoregionie Pojezierza Mrągowskiego. Nad brzegami jeziora położone są miejscowości: Joachimowo, Bagienice i Nowe Bagienice. Południowym brzegiem jeziora przebiega linia kolejowa.

N 53o 50' 49" E 21o 12' 28"

INNE

Połów z brzegu dozwolony jest od 1 kwietnia do 30 listopada oraz wędką podlodową od 1 grudnia do 30 marca. Połów z łodzi dozwolony jest od 1 czerwca do 30 listopada oraz wędką podlodową od 1 grudnia do 30 marca. Na terenie jeziora obowiązuje strefa ciszy.

Właścicelem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie sp. z o.o. w Mrągowie, którego siedziba znajduje sie w innym miejscu niż opisywane łowisko.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 73 ha
  • Głębokość: śr. 5 m, max. 15 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Lin
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Jezioro Sarż

Opis stanowisk

Długość linii brzegowej 5100 m.

Stanowisko nr 1 - brak informacji.

Wymogi

  • Zakaz wędkowania w nocy
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne spinningowe w pobliżu