Jezioro Salęt Duży

Mrągowo, Warmińsko-mazurskie

 

Jezioro Salęt Wielki to zbiornik usytuowany w okolicy ok. 5 km od mazurskiej miejscowości Mrągowo. Akwen posiada bardzo rozwiniętą i jednocześnie urozmaiconą linię brzegową. Na ternie jeziora Jezioro Salęt Wielki występuje kilka zatok, półwyspów a także dwie niewielkie wyspy. Teren jeziora Salęt Wielki to miejsce występowania licznych gatunków ryb takich jak: karp, płoć, sandacz, węgorz, leszcz a także szczupak.

NOCLEG

Najbliższa baza noclegowa znajduje się w miejscowości Ruska Wieś oddalonej o około 6 km od jeziora.

GASTRONOMIA

Gospodarstwo będące właścicielem łowiska prowadzi sprzedaż swoich ryb poza terenem łowiska, w wyznaczonych punktach w Mrągowie.

ATRAKCJE

W niedalekiej odległości znajduje się wiele ciekawych atrakcji turystycznych, które warto zobaczyć. Pobliskie atrakcje to między innymi: Cerkiew prawosławna, muzeum czy pomnik Jana Pawła II w Mrągowie czy Kościół z XV wieku w Szestnie oraz wiele innych.

DOJAZD

Jezioro położone w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie mrągowskim, w gminie Mrągowo na Pojezierzu Mrągowskim. Jezioro położóne  jest  w  odległości  około  7km  od  miasta  Mrągowa.

INNE

Połów z brzegu dozwolony jest od 1 kwietnia do 30 listopada oraz wędką podlodową od 1 grudnia do 30 marca. Połów z łodzi dozwolony jest od 1 czerwca do 30 listopada oraz wędką podlodową od 1 grudnia do 30 marca.

Właścicelem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie sp. z o.o. w Mrągowie, którego siedziba znajduje sie w innym miejscu niż opisywane łowisko.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 244 ha
  • Głębokość: śr. 5,1 m, max. 11,6 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Mapa łowiska

Jezioro Salęt Duży

Opis stanowisk

Długość linii brzegowej 12540 m.

Stanowisko nr 1 - brak informacji.

Wymogi

  • Zakaz wędkowania w nocy
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne w pobliżu