Jezioro Rydwągi

Mrągowo, Warmińsko-mazurskie

 

Zbiornik o miernie rozwiniętej linii brzegowej, płytki o mulisto-piaszczystym, wyrównanym dnie, łagodnej, piaszczystej ławicy. Rozciąga się wśród pól i łąk, w mocno pofałdowanym terenie. Dno jest mało urozmaicone i ma charakter mulisto-piaszczysty z łagodnie opadającą ławicą przybrzeżną. Brzegi porastają oczerety, przeważnie sitowie i trzcina. Roślinność zanurzona reprezentowana jest głównie przez jaskier, rdestnicę i moczarkę. Ta ostatnia upodobała sobie szczególnie północną część jeziora. 

Atrakcyjnym łowiskiem, które szczególnie warto polecić, są okolice szerokiego cypla w północnej części zbiornika, dzielącego ploso na dwie duże zatoki. Warto też zarzucić wędkę w pobliżu największej głębi, znajdującej się około 200 m od centralnej części zachodniego pobrzeża. Ale żeby napłynąć na łowisko precyzyjnie, niezbędna będzie echosonda. Dobre rezultaty może przynieść też obłowienie dużej zatoki na wschodnim brzegu i wypływu rzeczki w południowej części zbiornika.

NOCLEG

Najbliższa baza noclegowa znajduje się w miejscowości Ruska Wieś oddalonej o około 2 km od jeziora.

GASTRONOMIA

Gospodarstwo będące właścicielem łowiska prowadzi sprzedaż swoich ryb poza terenem łowiska, w wyznaczonych punktach w Mrągowie.

DOJAZD

Położone jest 10 km na północ od Mrągowa. Dojazd  do  jeziora  droga  z  Mrągowa  w  kierunku  Kętrzyna  i  przed  dojechaniem  do  wsi  Rydwągi  trzeba  skręcić w  lewo  w  kierunku  wsi  Lembruk.

INNE

Połów z brzegu dozwolony jest od 1 kwietnia do 30 listopada oraz wędką podlodową od 1 grudnia do 30 marca. Połów z łodzi dozwolony jest od 1 czerwca do 30 listopada oraz wędką podlodową od 1 grudnia do 30 marca.

Właścicelem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie sp. z o.o. w Mrągowie, którego siedziba znajduje sie w innym miejscu niż opisywane łowisko.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 63 ha
  • Głębokość: śr. 5 m, max. 9,1 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Opis stanowisk

Długośc linii brzegowej 3750 m.

Stanowisko nr 1 - brak informacji.

Wymogi

  • Zakaz wędkowania w nocy
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne w pobliżu