Zbiornik o miernie rozwiniętej linii brzegowej, płytki o mulisto-piaszczystym, wyrównanym dnie, łagodnej, piaszczystej ławicy. Rozciąga się wśród pól i łąk, w mocno pofałdowanym terenie. Dno jest mało urozmaicone i ma charakter mulisto-piaszczysty z łagodnie opadającą ławicą przybrzeżną. Brzegi porastają oczerety, przeważnie sitowie i trzcina. Roślinność zanurzona reprezentowana jest głównie przez jaskier, rdestnicę i moczarkę. Ta ostatnia upodobała sobie szczególnie północną część jeziora.
Atrakcyjnym łowiskiem, które szczególnie warto polecić, są okolice szerokiego cypla w północnej części zbiornika, dzielącego ploso na dwie duże zatoki. Warto też zarzucić wędkę w pobliżu największej głębi, znajdującej się około 200 m od centralnej części zachodniego pobrzeża. Ale żeby napłynąć na łowisko precyzyjnie, niezbędna będzie echosonda. Dobre rezultaty może przynieść też obłowienie dużej zatoki na wschodnim brzegu i wypływu rzeczki w południowej części zbiornika.
NOCLEG
Najbliższa baza noclegowa znajduje się w miejscowości Ruska Wieś oddalonej o około 2 km od jeziora.
GASTRONOMIA
Gospodarstwo będące właścicielem łowiska prowadzi sprzedaż swoich ryb poza terenem łowiska, w wyznaczonych punktach w Mrągowie.
DOJAZD
Położone jest 10 km na północ od Mrągowa. Dojazd do jeziora droga z Mrągowa w kierunku Kętrzyna i przed dojechaniem do wsi Rydwągi trzeba skręcić w lewo w kierunku wsi Lembruk.
INNE
Połów z brzegu dozwolony jest od 1 kwietnia do 30 listopada oraz wędką podlodową od 1 grudnia do 30 marca. Połów z łodzi dozwolony jest od 1 czerwca do 30 listopada oraz wędką podlodową od 1 grudnia do 30 marca.
Właścicelem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie sp. z o.o. w Mrągowie, którego siedziba znajduje sie w innym miejscu niż opisywane łowisko.
Długośc linii brzegowej 3750 m.
Stanowisko nr 1 - brak informacji.