Jezioro Raduń Duży

Strączno, Zachodniopomorskie

Jezioro Raduń jest zbiornikiem rynnowym. Nad jeziorem położony jest Ośrodek Przygotowań Olimpijskich COS OPO Bukowina. W środkowej części jeziora właśnie na wysokości COS OPO umiejscowione są tory wioślarskie wraz z całą infrastrukturą.

Raduń jest praktycznie na całej długości dostępny z brzegu. Wędkowanie ułatwiają również liczne pomosty i kładki. Długość obrzeża wynosi ponad 19 km. Dozwolone jest wędkowanie ze środków pływających, wyposażonych w silniki spalinowe do 5 KM. Chcąc spokojnie powędkować, należy schronić się w liczne na tym jeziorze zatoczki.

Wędkowanie oraz prowadzenie gospodarki rybackiej jest utrudnione ze względu na zamontowane boje wyznaczające trasy wioślarskie oraz inne urządzenia. Jest to jeden z najbardziej malowniczych, naturalnych torów wioślarsko-kajakowych, na których rozgrywane są zawody. Trenują tu najlepsi w kraju wioślarze i kajakarze. Ruch na wodzie może być momentami uciążliwy dla wędkarzy ceniących spokój. Z drugiej strony, łowiąc ryby mamy okazję podziwiać treningi choćby naszych osad olimpijskich.

Rzadkością na Polskich jeziorach jest most, łączące oba brzegi jeziora na wysokości COS OPO. Most Kłosowski, zwany popularnie Mostem Wiszącym, jest bez wątpienia dodatkową atrakcją jeziora. Doskonałym miejscem do wędkowania i biwakowania jest znajdujący się w skrajnej części jeziora półwysep Strączno.

Jezioro jest pod opieką Koła PZW Wałcz – Miasto.


Dane łowiska

  • Powierzchnia zbiornika: 227 ha
  • Średnia głębokość: 9,5 m
  • Maksymalna głębokość: 25 m

Występujące ryby


Opinie użytkowników
Łowiska PZW w pobliżu