Jezioro Piecuch

Mrągowo, Warmińsko-mazurskie

Linowo-szczupakowy zbiornik o rozwiniętej linii brzegowej, brzegach wysokich, miejscami stromych, otoczonych polami i łąkami, a od północy lasami. Jezioro Piecuch nazywane jest także potocznie Jeziorem Czerwonym. Zbiornik otoczony jest polami, a także lasami. W jeziorze jest wiele naturalnych zaczepów w postaci powalonych drzew, gałęzi dlatego spinningowanie jest utrudnione. Z ryb można liczyć na ładnego okonia, szczupaka oraz lina. 

Jezioro położone jest niedaleko Mrągowa. Jest ułożone w paśmie wielu małych jeziorek połączonych rzeką, która jednak latem wysycha. Jest to jezioro bardzo małe i stosunkowo płytkie a kolor jego wody jest czerwony. Dno raczej muliste pokryte liśćmi ze spadających drzew. Na jeziorze jest jedna wyspa, można dostać się na nią z lądu i stamtąd łowić ryby a nawet rozpalić na niej ognisko.

NOCLEG

Najbliższa baza noclegowa znajduje się w miejscowości Mrągowo, oddalonej o około 4 km od jeziora.

GASTRONOMIA

Gospodarstwo będące właścicielem łowiska prowadzi sprzedaż swoich ryb poza terenem łowiska, w wyznaczonych punktach w Mrągowie.

DOJAZD

Jezioro położone na północny zachód od Mrągowa (gmina Mrągowo, powiat mrągowski, województwo warmińsko-mazurskie).

N 53o 53' 6" E 21o 16' 19"

INNE

Połów z brzegu dozwolony jest od 1 kwietnia do 30 listopada oraz wędką podlodową od 1 grudnia do 30 marca. Połów z łodzi dozwolony jest od 1 czerwca do 30 listopada oraz wędką podlodową od 1 grudnia do 30 marca.

Właścicelem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie sp. z o.o. w Mrągowie, którego siedziba znajduje sie w innym miejscu niż opisywane łowisko.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 8 ha
  • Głębokość: śr. 1,3 m, max. 3,9 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Opis stanowisk

Stanowisko nr 1 - brak informacji.

Wymogi

  • Zakaz wędkowania w nocy
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne spinningowe w pobliżu