Jezioro Pauzeńskie

Ostróda, Warmińsko-mazurskie

Jezioro jest położone na obszarze Pojezierza Iławskiego, na obrzeżach Ostródy. Jest ono połączone siecią kanałów, rowów i strumieni z sąsiednimi jeziorami. Zbiornik jest dobrze dostępny. Istnieje kilka dużych pomostów, jeden przy północnym brzegu a reszta przy południowym, w okolicy dopływu Kanału Ostródzkiego.

Najbliższe otoczenie jeziora to zabudowa Wałdowa i Ostródy oraz od strony północnej zwarty kompleks leśny. Brzegi są różnej wysokości, od pagórkowatych i stromych na północy do płaskich i podmokłych na południu. Linia brzegowa jest urozmaicona i nieregularna. Szuwar porasta brzegi zwartym pasem, osiągającym miejscami szerokość ponad 140 m. Zbiornik jest bardzo płytki. 

NOCLEG

Przy samym jeziorze można wynająć domek w ośrodku wypoczynkowym. Po drugiej stronie trasy S7, około 3 km od zbiornika baza noclegowa jest znacznie większa. 

GASTRONOMIA

Restauracje również znajdują się po drugiej stronie drogi S7, dzieli je conajmniej 3 km od brzegu jeziora.

ATRAKCJE

Około 500 m w kierunku północnym od jeziora można udac się na strzelnicę. Położenie na obrzeżach Ostródy daje odwiedzającym również możliwość zobaczenia takich zabytków jak m.in. zamek krzyżacki, obiekty sakralne czy budowle obronne. 

DOJAZD

Aby dojechać do jeziora, należy zjechać z trasy S7 w Ostródzie w ulicę Olsztyńską, a następnie wybrać którąś z sieci dróg prowadzących do damego jeziora.

INNE

Właścicielem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie Ostróda, którego siedziba znajduje się w innym miejscu niż opisywane łowisko. Prowadzi ono sprzedaż swoich ryb poza terenem łowiska, zamówienie na nie można złożyć telefonicznie. 

Zezwolenia na łowienie można zakupić online, w biurze firmy w Warlitach Wielkich lub w samej Ostródzie, przy ul. Słowackiego 9, Chrobrego lub Jana Pawła II 9/6.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 211,80 ha
  • Głębokość: śr. 0,7 m, max. 2 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Jezioro Pauzeńskie

Opis stanowisk

Stanowisko nr 1 - brak informacji.

Wymogi

  • Dobowe limity połowu na wodach gospodarstwa: 10kg ryb ogółem; szczupak - 3szt; lin - 4szt; węgorz - 2szt; sandacz - 2szt.
  • Zakaz używania "żywca" spoza łowiska.
  • Wymiary ochronne: karp - 30cm; szczupak i sandacz - 50cm.
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne spinningowe w pobliżu