Jezioro Paprocany

Tychy, Śląskie

Jezioro Paprocańskie jest zbiornikiem sztucznym położonym w południowo-zachodniej części Tychów. Całe jezioro otoczone jest lasami – leśnym pasem ochronnym GOP. Jednym z uroków łowiska jest dzika plaża, ze względu na wspaniałe, naturalne, płaskie stanowiska, oraz szeroki pas płycizn ciągnących się wzdłuż całego brzegu.

Na Paprocanach wędkować można jedynie z łodzi PZW (zakaz wędkowania z łodzi prywatnych), które można wypożyczać na przystani koła PZW Tychy.

Na łowisku obowiązuje zakaz spinngowania oraz połowu na żywe i martwe ryby w terminie od 01.01 do 30.04.

W północno-wschodniej części zbiornika znajduje się ośrodek wypoczynkowy MOSIR, na którego terenie znajduje się plaża strzeżona oraz obiekty sportowe: boiska do gry w siatkówkę, piłkę nożną, koszykówkę oraz asfaltowy kort do tenisa ziemnego. Znajduje się tu także wypożyczalnia sprzętu sportowo-rekreacyjnego, przystań wodna, pole campingowe i wypożyczalnia sprzętu do pływania.

Na Jeziorze Paprocańskim rozgrywane są nie tylko zawody wędkarskie Koła PZW Tychy i innych okolicznych kół, ale także zawody rejonowe i okręgowe oraz Karpiowy Puchar Polski. Na Paprocanach rozgrywane są także regaty żeglarskie i zawody kajakowe.


Dane łowiska

  • Powierzchnia zbiornika: 132 ha
  • Średnia głębokość: 1,5-2 m

Występujące ryby


Mapa łowiska

Jezioro Paprocany
Opinie użytkowników
Łowiska PZW w pobliżu