Jezioro Notyst

Mrągowo, Warmińsko-mazurskie

Zbiornik wodny o nierozwiniętej linii brzegowej, leży w otoczeniu pól i łąk, na wschodzie – lasu. Brzegi zróżnicowane, niektóre wysokie i strome. W części zachodniej jeziora znajduje się wyspa o powierzchni 0,3 ha. Zgodnie z typologią abiotyczną zbiornik wodny został sklasyfikowany jako jezioro o wysokiej zawartości wapnia, o dużym wypływie zlewni, stratyfikowane, leżące na obszarze Nizin Wschodniobałtycko-Białoruskich.

W systemie gospodarki wodnej jest jednolitą częścią wód powierzchniowych Notyst o kodzie LW30165 i podlega Regionalnemu Zarządowi Gospodarki Wodnej w Warszawie. Jezioro leży na terenie obwodu rybackiego jeziora Notyst. Znajduje się na terenie Obszaru Chronionego Krajobrazu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich o łącznej powierzchni 85 527 ha.

Roślinność przybrzeżna nierozwinięta, gęstsza jedynie w części północno-zachodniej jeziora oraz wokół wyspy. Dominuje trzcina, ale występuje także pałka wąskolistna i sitowie. Wśród ubogiej roślinności zanurzonej przeważa moczarka, rdestnica pływająca i jaskier. Zgodnie z badaniem z 1998 roku przyznano akwenowi II klasę czystości.

NOCLEG

W pobliżu jeziora znajduje się pensjonat i gospodarstwo agroturystyczne.

GASTRONOMIA

Gospodarstwo będące właścicielem łowiska prowadzi sprzedaż swoich ryb poza terenem łowiska, w wyznaczonych punktach w Mrągowie.

DOJAZD

Dojazd do jeziora z Mrągowa drogą 608 w kierunku Rynu.

INNE

Połów z brzegu dozwolony jest od 1 kwietnia do 30 listopada oraz wędką podlodową od 1 grudnia do 30 marca. Połów z łodzi dozwolony jest od 1 czerwca do 30 listopada oraz wędką podlodową od 1 grudnia do 30 marca.

Właścicelem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie sp. z o.o. w Mrągowie, którego siedziba znajduje sie w innym miejscu niż opisywane łowisko.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 149 ha
  • Głębokość: śr. 9,5 m, max. 19,1 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Jezioro Notyst

Opis stanowisk

Długość linii brzegowej 5230 m.

Stanowisko nr 1 - brak informacji.

Wymogi

  • Zakaz wędkowania w nocy.
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne spinningowe w pobliżu