Jezioro Niepruszewskie

Niepruszewo, Wielkopolskie

Jezioro Niepruszewskie jest naturalnym rynnowym, polodowcowym zbiornikiem wodnym o długości 4,9 km i szerokości 0,7 km. Położone w województwie wielkopolskim na obszarze Pojezierza Poznańskiego.

Akwen o wydłużonym kształcie, usytuowanym w rynnie polodowcowej. Dno jeziora jest dość regularne, z wyjątkiem paru zagłębień osiągających 5 m. Pokryte osadami dennymi o grubości od 40 cm do 90 cm.

Teren wokół jeziora od strony południowej porośnięty drzewami, a północna strona jeziora odkryta bardziej uboższa w roślinność. Linia brzegowa wzdłuż całego jeziora porośnięta jest szerokim pasem trzcin, w których znajdują się licznie przygotowane stanowiska wędkarskie, w większości dostępne w długich kaloszach.

Na północno-zachodniej stronie jeziora znajduje się miejscowość Niepruszewo, w której działa ośrodek wypoczynkowy z domkami letniskowymi, polem namiotowym, plażą z kąpieliskiem strzeżonym i wypożyczalnią sprzętu wodnego.


Dane łowiska

  • Powierzchnia zbiornika: 240 ha
  • Średnia głębokość: 3,2 m
  • Maksymalna głębokość: 5,2 m

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe

Wymogi

  • Obręb ochronny: obręb tworzy lewobrzeżny odcinek jeziora od miejsca tzw. Borku (lasek) usytuowany na wysokości plaży Niepruszewskiej po drugiej stronie brzegu i dalej w dół do cypla tzw. Baby na szerokości 50 m od linii brzegowej w okresie od 1 stycznia do 31 maja.
Opinie użytkowników
Łowiska PZW w pobliżu