Jezioro Mokre

Piecki, Warmińsko-mazurskie

Jezioro jest zlokalizowane w województwie warmińsko-mazurskim, w obrębie Mazurskiego Parku Krajobrazowego, w pobliżu miejscowości Zgon. Jest to największy zbiornik Pojezierza Mrągowskiego. Jezioro otoczone jest starymi lasami Puszczy Piskiej, głównie iglastymi, dochodzącymi do linii wodnej. Strome brzegi poniżej wysokich stoków układają się w bogato rzeźbioną linię brzegową z wieloma zatokami i półwyspami. Uroku jezioru dodaje także 5 znajdujących się na nim wysp. Dno akwenu jest piaszczysto-muliste.

Wokół zbiornika skupiają się 3 rezerwaty przyrody: rezerwat przyrody Królewska Sosna, rezerwat torfowiskowo-leśny Zakręt i rezerwat krajobrazowo-leśny Krutynia. W okolicy jeziora Mokrego można spotkać bielika, puchacza, kanię rudą, czaple siwe. W akwenie żyje reliktowy skorupiak - Pallaseaquadrispinoza. Jezioro jest objęte strefą ciszy.

NOCLEG

Wokół jeziora istnieje wiele możliwości noclegowych o różnych standardach: od pól namiotowych, poprzez domki letniskowe po pokoje w gospodarstwie agroturystycznym czy hotelu.

GASTRONOMIA

Przy brzegach jeziora znajduje się kilka restauracji, w tym smażalnia ryb.

ATRAKCJE

Przebiega tu szlak rzeki Krutyni, wokół jeziora biegnie również szlak rowerowy prowadzący przez 3 rezerwaty przyrody. Przy północno-zachodnim brzegu znajduje się wiejskie kąpielisko w Cierzpiętach.

DOJAZD

Dojazd jest możliwy do kilku punktów na brzegach jeziora, zjeżdżając z drogi nr 58, 59 lub 610.

INNE

Właścicielem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie sp. z o.o. w Mrągowie, którego siedziba znajduje się w innym miejscu niż opisywane łowisko. Prowadzi ono sprzedaż swoich swoich ryb poza terenem łowiska, w wyznaczonych punktach w Mrągowie.

Zezwolenia na łowienie można zakupić w rybaczówce w pobliskiej miejscowości Zgon.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 841,78 ha
  • Głębokość: śr. 12,7 m, max. 51 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Jezioro Mokre

Opis stanowisk

Stanowisko nr 1 - brak informacji.

Wymogi

  • Zakaz łowienia w nocy.
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne spinningowe w pobliżu