Jezioro Miłoszewskie położone jest na północnym krańcu Kaszubskiego Parku Krajobrazowego niedaleko miejscowości Strzepcz i Miłoszewo. Powierzchnia jeziora wynosi 35,6 ha, maksymalna głębokość wynosi 28 m, zaś średnia głębokość to 7,2 m. Jezioro to w stosunku do swojej powierzchni jest relatywnie głębokie.
Otoczenie jeziora jest bardzo atrakcyjne i malownicze - rzeźba terenu Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, jest nazywana Karpatami Kaszub. Sama przyroda zaprasza tu na wypoczynek stacjonarny lub turystyczno-krajoznawczy.
Zbiornik ten jest stosunkowo „żyzny” , co pozwala na szybki wzrost gatunków karpiowatych, co z kolei ma pozytywny wpływ na populację ryb drapieżnych. Od kilku lat jezioro „nie widziało” rybaków, sieci itp. poprzez systematyczne zarybienia pozwoliliśmy naturze przywrócić Miłoszewskiemu jego blask, jezioro jest dyskretnie chronione przez co zminimalizowany został problem kłusownictwa.
W Miłoszewie znajduje się punkt widokowy, z którego rozciąga się panorama na dolinę rzeki Łeba i jezioro Miłoszewskie. Okoliczne lasy obfitują w runo leśne jak i dziką zwierzynę.
DOJAZD
Jezioro Miłoszewskie leży przy trasie Strzepcz – Miechucino.
Z okolic Trójmiasta proponujemy następujący dojazd:
1. Gdynia >> Chwaszyno >> Kielno >> Szemud ( za Szemudem skręcamy w lewo ) >> Łebno ( w Łebnie kierujemy się na Luzino skręt w prawo ) >> za Łebnem po 5,3km. na „Stop-ie” skrecamy w lewo >> Pobłocie >> Strzepcz >> w Strzepczu skręcamy w lewo na Miechucino po około 250m po lewej stronie drogi w dole widzimy jezioro.
2. Gdańsk >> Leźno >> Przodkowo >> Łebno ( w Łebnie kierujemy się na Luzino ) >> za Łebnem po 5,3km. na „Stop-ie” skrecamy w lewo >> Pobłocie >> Strzepcz >> w Strzepczu skręcamy w lewo na Miechucino po około 250m po lewej stronie drogi w dole widzimy jezioro.
Zachodni brzeg jeziora posiada łagodniejsze spady, dno w tej części jeziora jest muliste. Wschodni brzeg posiada ostrzejsze spadki głębokości, zaś dno jest twardsze o charakterze piaszczystym.
Północny brzeg jeziora, w którym rozpoczyna swój bieg rzeka Bolszewka, jest gęsto porośnięty trzciną. W tej części jeziora rozlokowanych jest kilka pomostów wędkarskich. Dno w tym rejonie jeziora jest częściowo porośnięte roślinnością.
Południowy brzeg jeziora jest zróżnicowany zarówno pod względem kształtu linii brzegowej, gdzie ląd dużym cyplem wdziera się w misę jeziora.
Południowo-wschodni brzeg posiada ostre spadki głębokości zaś południowo-zachodni brzeg posiada łagodniejsze spadki dna. W tej części jeziora występują lilie wodne.