Jezioro Lampasz

Sorkwity, Warmińsko-mazurskie

Dno jeziora jest piaszczysto - muliste, miejscami zarośnięte, brzegi wysokie miejscami strome i zalesione, jedynie południowy kraniec płaski i podmokły, miejscami porośnięte szerokim pasem trzcin. Od północy z okolic Jędrychowa do jeziora dopływa niewielki ciek.  Zbiornik jest objęty strefą ciszy. 

Na podstawie badań przeprowadzonych w 1997 roku wody jeziora zaliczono do III klasy czystości. Wiosną wody w jeziorze są wymieszane i dobrze natlenione, latem w górnej części epilimnionu było pełne natlenienie lub przesycenie tlenem, w części sięgającej dna tlen występował w niewielkiej ilości. Lampasz wykazuje podatność na degradację, korzystny jest jedynie sposób zagospodarowania zlewni bezpośredniej (różnorodność).

NOCLEG

Znajdują się nad nim trzy ośrodki wypoczynkowe, pensjonat i pole namiotowe.

GASTRONOMIA

Gospodarstwo będące właścicielem łowiska prowadzi sprzedaż swoich ryb poza terenem łowiska, w wyznaczonych punktach w Mrągowie.

ATRAKCJE

Przez jezioro prowadzi szlak kajakowy na pobliskiej rzece. Niedaleko jest mozliwość wypozyczenia kajaków lub łódek.

DOJAZD

Jezioro w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie mrągowskim, w gminie Mrągowo i gminie Sorkwity, 10 km na południowy zachód od Mrągowa, leżące na terenie Pojezierza Mazurskiego.

N 53o 49' 29" E 21o 8' 44"

INNE

Połów z brzegu dozwolony jest od 1 kwietnia do 30 listopada oraz wędką podlodową od 1 grudnia do 30 marca. Połów z łodzi dozwolony jest od 1 czerwca do 30 listopada oraz wędką podlodową od 1 grudnia do 30 marca.

Właścicelem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie sp. z o.o. w Mrągowie, którego siedziba znajduje sie w innym miejscu niż opisywane łowisko.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 93 ha
  • Głębokość: śr. 4,8 m, max. 21,5 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Jezioro Lampasz

Opis stanowisk

Stanowisko nr 1 - brak informacji.

Wymogi

  • Zakaz wędkowania w nocy
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne spinningowe w pobliżu