Jezioro Lampackie

Sorkwity, Warmińsko-mazurskie

Jezioro położone w bezpośrednim sąsiedztwie Sorkwit, około 12 km na zachód od Mrągowa, na początku kajakowego szlaku Krutyni. W oparciu o badania przeprowadzone w 1998 roku wody jeziora zaliczono do II klasy czystości. Jezioo posiada rozwiniętą linię brzegową. W południowej części znajduje się wyspa. Brzegi są dość wysokie, w większości bezleśne, obramowane trzciną. Dno piaszczysto - muliste, miejscami zarośnięte.

NOCLEG

Na południowym krańcu jeziora we wsi Maradki znajdują się pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe oraz pola biwakowe.

GASTRONOMIA

Gospodarstwo będące właścicielem łowiska prowadzi sprzedaż swoich ryb poza terenem łowiska, w wyznaczonych punktach w Mrągowie.

ATRAKCJE

Nad północnym brzegiem położony jest neogotycki sorkwicki pałac i stanica wodna PTTK. Jezioro jest początkowym punktem szlaku kajakowego.

DOJAZD

Jezioro położone jest około 13 km od miasta Mrągowa w bliskiej okolicy Sorkwit. Dojazd do jeziora drogą z Mrągowa w kierunku Olsztyna i w miejscowości Sorkwity trzeba skęcić w lewo w kierunku Maradek i jezioro bedzie widać po lewej stronie drogi . 

INNE

Połów z brzegu dozwolony jest od 1 kwietnia do 30 listopada oraz wędką podlodową od 1 grudnia do 30 marca. Połów z łodzi dozwolony jest od 1 czerwca do 30 listopada oraz wędką podlodową od 1 grudnia do 30 marca.

Właścicelem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie sp. z o.o. w Mrągowie, którego siedziba znajduje sie w innym miejscu niż opisywane łowisko.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 186 ha
  • Głębokość: śr. 11,1 m, max. 38,5 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Jezioro Lampackie

Opis stanowisk

Długość linii brzegowej 9800 m.

Stanowisko nr 1 - brak informacji.

Wymogi

  • Zakaz wędkowania w nocy
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne spinningowe w pobliżu