Jezioro Kujno

Sorkwity, Warmińsko-mazurskie

Płytki zbiornik o mało rozwiniętej linii brzegowej, obrzeżach wysokich, pagórkowatych i miejscami stromych. Jezioro otaczają lasy, pola i łąki. Kujno jest częścią najpopularniejszego szlaku kajakowego na Mazurach. Dno i stoki ławicy piaszczyste. Zbiornik mało zarośnięty, znajduje się niedaleko od miasta Mrągowo. Zgodnie z badaniem z 1992 roku przyznano akwenowi III klasę czystości. Jezioro Kujno to naturalne siedlisko życia licznych gatunków ryb. W zbiorniku żyje najwięcej takich gatunków ryb jak: sandacz, lin, szczupak a także leszcz. 

NOCLEG

W pobliżu dostępne są domki i pokoje do wynajęcia.

GASTRONOMIA

Gospodarstwo będące właścicielem łowiska prowadzi sprzedaż swoich ryb poza terenem łowiska, w wyznaczonych punktach w Mrągowie.

ATRAKCJE

Na wschodnim brzegu znajduje się kąpielisko, a w pobliżu spływy kajakowe - Krutynia.

DOJAZD

Jezioro położone jest na szlaku Krutyni pomiedzy jeziorami Lampaszem a Dłużcem, w odległości około 12 km od miasta Mrągowa. Najlepszy dojazd do akwenu jest drogą z Mrągowa do Szczytna przez malowniczą wieś Grabowo.

INNE

Połów z brzegu dozwolony jest od 1 kwietnia do 30 listopada oraz wędką podlodową od 1 grudnia do 30 marca. Połów z łodzi dozwolony jest od 1 czerwca do 30 listopada oraz wędką podlodową od 1 grudnia do 30 marca. Na terenie jeziora obowiązuje strefa ciszy.

Właścicelem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie sp. z o.o. w Mrągowie, którego siedziba znajduje sie w innym miejscu niż opisywane łowisko.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 29 ha
  • Głębokość: śr. 2,8 m, max. 6 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Jezioro Kujno

Opis stanowisk

Długość linii brzegowej 2700 m.

Stanowisko nr 1 - brak informacji.

Wymogi

  • Zakaz wędkowania w nocy
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne spinningowe w pobliżu