Jezioro Krzywe

Mrągowo, Warmińsko-mazurskie

Malownicze jezioro rynnowe, położone około 10 km od Mrągowa, usytuowane na malowniczym Pojezierzu Mrągowskim województwa warmińsko - mazurskiego.. Linia brzegowa jest urozmaicona zatokami, półwyspami i trzema małymi wyspami. Rzeźba dna jest zróżnicowana a dno muliste. Jezioro średnio zarośnięte, którego wody zaliczają się do II klasy czystości. Jest to naturalne siedlisko życia różnych gatunków ryb oraz ptaków.

Nad wodami zbiornika możemy zobaczyć wiele gatunków ptaków wśród których najczęściej występujące z nich to czapla siwa, jastrząb, żuraw a także kormoran. Akwen jest atrakcyjny także dla miłośników wędkowania ponieważ dzięki naturalnym walorom środowiska nad jeziorem panuje spokój który sprzyja obfitym połowom różnych gatunków ryb. W wodach zbiornika występują: szczupaki, karasie, leszcze, węgorze a nawet miętusy. 

NOCLEG

W miejscowości Krzywe, w pobliżu jeziora znajduje się pensjonat.

GASTRONOMIA

Gospodarstwo będące właścicielem łowiska prowadzi sprzedaż swoich ryb poza terenem łowiska, w wyznaczonych punktach w Mrągowie.

DOJAZD

Akwen znajdujący się w gminie Mrągowo od zachodu graniczy z inną gminą - Piecki. Zbiornik położony jest nad miejscowościami: Dłużec, Krzywe oraz Krzywy Róg.

INNE

Połów z brzegu dozwolony jest od 1 kwietnia do 30 listopada oraz wędką podlodową od 1 grudnia do 30 marca. Połów z łodzi dozwolony jest od 1 czerwca do 30 listopada oraz wędką podlodową od 1 grudnia do 30 marca.

Właścicelem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie sp. z o.o. w Mrągowie, którego siedziba znajduje sie w innym miejscu niż opisywane łowisko.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 144 ha
  • Głębokość: śr. 5 m, max. 22,5 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Jezioro Krzywe

Opis stanowisk

Długość linii brzegowej 13900 m.

Stanowisko nr 1 - brak informacji.

Wymogi

  • Zakaz wędkowania w nocy.
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne spinningowe w pobliżu