Jezioro Kinkajmskie

Bartoszyce, Warmińsko-mazurskie

 

Jezioro jest zlokalizowane w województwie warmińsko-mazurskim, na obszarze Niziny Sępopolskiej, w pobliżu miejscowości Kinkajmy. Jego wody zasilane są poprzez kanał wodami rzeki Pisa, do której także uchodzi rów odpływowy z jeziora. Odpływ odbywa się przez mnich spustowy, usytuowany w południowo-wschodnim krańcu zbiornika. Linia brzegowa jest płaska, miejscami pagórkowata, średnio rozwinięta, a dno muliste, mocno zarośnięte. Otoczenie zbiornika to łąki i pola, tylko od strony południowej kawałek lasu i zabudowania.

Jezioro sklasyfikowano jako linowo-szczupakowe. Wśród odłowów wędkarskich przeważa szczupak, karaś, okoń, lin, płoć, karp. W okresie jesiennym woda w jeziorze jest opuszczana, w celu przeprowadzenia odłowu gospodarczego.

NOCLEG

Około 1 km od północnego brzegu jeziora znajduje się hotel.

GASTRONOMIA

1 km na południe od zbiornika mieści się restauracja.

ATRAKCJE

Przy zachodnim brzegu jeziora biegnie trasa szlaku rowerowego. Około 200 m od północnego brzegu można zobaczyć zabytkowy dwór w Sędławkach.

DOJAZD

Dojazd do zbiornika odbywa się z drogi nr 592 (Bartoszyce – Kętrzyn), w miejscowości Kinkajmy. Można również dojechać od miejscowości Sędławki. Po wschodniej stronie jeziora znajduje się niestrzeżony parking.

INNE

Właścicielem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie Bartołty Wielkie, którego siedziba znajduje się w innym miejscu niż opisywane łowisko. 

Zezwolenia na łowienie można nabyć w wyznaczonych sklepach wędkarskich w Olsztynie, Barczewie, Dorotowie, Tumianach, Majdach, Bartoszycach, Łupstychu i Ramsowie oraz poprzez aplikację mobilną.

Wędkowanie z brzegu możliwe jest przez cały rok, z łodzi od 1.VI do 30.XI, pod lodem od 1.XII do 31.III.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 148 ha
  • Głębokość: śr. 1,8 m, max. 5 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Jezioro Kinkajmskie

Opis stanowisk

Stanowisko nr 1 - brak informacji.

Wymogi

  • Więcej informacji w regulaminie.
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne w pobliżu