Jezioro Kierwik

Świętajno, Warmińsko-mazurskie

Jezioro znajduje się w województwie warmińsko-mazurskim, leży na Pojezierzu Mazurskim przy wsi Kierwik. Jezioro jest otwarte, wypływa z niego strumyk do Strugi Spychowskiej. Zbiornik ma wydłużony kształt z północy na południe. Linia brzegowa jest mało rozwinięta.  Na wschodnim, łagodnie wznoszącym się brzegu rośnie las, na pozostałych były dawniej łąki i pola, obecnie znajdują się głównie domki letniskowe. Roślinność wodna jest skąpa, wśród roślinności zanurzonej przeważają: rdestnice, moczarka i wywłócznik. Jezioro jest objęte strefą ciszy. 

NOCLEG

Po zachodniej stronie jeziora znajduje się dużo możliwości noclegowych - wiele domków do wynajęcia czy pokoje w pensjonacie.

GASTRONOMIA

Najbliższe lokale gastronomiczne znajdują sie w pobliskiej wsi Spychowo, położonej około 2 km od zachodniego brzegu jeziora.

ATRAKCJE

Na zachodnim brzegu jeziora znajdują się plaże z pomostami. W oddalonej o około 1 km miejscowości Koczek mieści się stajnia, w której można spróbować jazdy konnej.

DOJAZD

Dojazd jest możliwy drogą wojewódzką nr 59 do Spychowa, następnie trzeba skręcić w stronę wschodnią i przejechać jeszcze około 1 km do brzegu jeziora. Istnieje możliwość dojazdu do wielu punktów wokół zbiornika. 

INNE

Właścicielem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie sp. z o.o. w Mrągowie, którego siedziba znajduje się w innym miejscu niż opisywane łowisko.

Gospodarstwo będące właścicielem łowiska prowadzi sprzedaż swoich ryb poza terenem łowiska, w wyznaczonych punktach w Mrągowie.

 


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 60,40 ha
  • Głębokość: śr. 6,1 m, max. 16,6 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Jezioro Kierwik

Opis stanowisk

Stanowisko nr 1 - brak informacji.

Wymogi

  • Zakaz łowienia w nocy.
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne w pobliżu