Jezioro Kiersztanowskie

Mrągowo, Warmińsko-mazurskie

Jest to przepływowe, rynnowe, słabo zarośnięte jezioro, leżące 6 km na północ od Mrągowa. Dno twarde, miejscami muliste o różnym nachyleniu stoków. Jego linia brzegowa jest słabo rozwinięta, najbliższe otoczenie stanowią łąki, pola uprawne oraz lasy. Brzegi wysokie i strome. Otoczone lasami liściastymi i mieszanymi. Wokół brzegów wąski pas roślinności szuwarowej.

NOCLEG

Po zachodniej stronie jeziora znajduje się pole campingowe, a także jest mozliwość wynajęcia domku lub pokoju.

GASTRONOMIA

Gospodarstwo będące właścicielem łowiska prowadzi sprzedaż swoich ryb poza terenem łowiska, w wyznaczonych punktach w Mrągowie.

ATRAKCJE

W sezonie turystycznym po jeziorze kursuje prom spacerowy. Łączy on pole biwakowe na wschodnim brzegu jeziora z ośrodkiem wypoczynkowym położonym na drugiej stronie jeziora, koło wsi Gizewo. Jezioro Kiersztanowskie leży w pobliżu trasy rowerowej Mrągowo - Reszel - Święta Lipka - Mrągowo.

DOJAZD

Dojazd do jeziora jest możliwy kierując się z Mrągowa w kierunku Świętej Lipki. Nad brzegiem jeziora położona jest wieś Kiersztanowo.

INNE

Połów z brzegu dozwolony jest od 1 kwietnia do 30 listopada oraz wędką podlodową od 1 grudnia do 30 marca. Połów z łodzi dozwolony jest od 1 czerwca do 30 listopada oraz wędką podlodową od 1 grudnia do 30 marca. 

Właścicelem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie sp. z o.o. w Mrągowie, którego siedziba znajduje sie w innym miejscu niż opisywane łowisko.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 147 ha
  • Głębokość: śr. 12 m, max. 32,5 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Jezioro Kiersztanowskie

Opis stanowisk

Długość linii brzegowej 8970 m.

Stanowisko nr 1 - brak informacji.

Wymogi

  • Zakaz wędkowania w nocy
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne spinningowe w pobliżu