Jezioro Karwie

Mrągowo, Warmińsko-mazurskie

Płytki zbiornik o rozwiniętej linii brzegowej, z wieloma zatokami i półwyspami oraz dwoma wyspami; wyspa we wschodniej części - wysoka i zadrzewiona, druga u zachodnich brzegów - płaska i podmokła. Jezioro Karwie to zbiornik usytuowany w niedalekiej odległości od Mrągowa. Na terenie zbiornika znajdują się dwie wyspy.

Jezioro Karwie to naturalne siedlisko życia wielu gatunków ryb. Najczęściej spotykane gatunki ryb w jeziorze to między innymi karp, płoć oraz sandacz. Brzegi jeziora dosyć wysokie a miejscami strome.

NOCLEG

Niewiele na północ od jeziora znajduje się ośrodek wypoczynkowy.

GASTRONOMIA

Gospodarstwo będące właścicielem łowiska prowadzi sprzedaż swoich ryb poza terenem łowiska, w wyznaczonych punktach w Mrągowie.

ATRAKCJE

W okolicy zbiornika znajduje się kilka zabytków np. Cmentarz prawosławny, kościół ewangelicki oraz cerkiew prawosławna w Mrągowie. Kilka dzikich ładnych plaż z łagodnym zejściem do wody.

DOJAZD

Jezioro w województwie warmińsko-mazurskim, w gminie Mrągowo. Na wschodnim brzegu znajduje się wieś Karwie, przez którą przebiega droga nr 600 z Mrągowa do Szczytna. Jezioro położone jest w odległości około 4 km od Mrągowa.Dojazd do jeziora jest możliwy kierując się z Mrągowa w kierunku Piecek po przejechaniu około 2 km trzeba skręcić w prawo i dalej kierując się na Karwie dojedziemy do jeziora. Jezioro dobrze dostępne. Praktycznie nad samą wodę można dojechać samochodem.

INNE

Połów z brzegu dozwolony jest od 1 kwietnia do 30 listopada oraz wędką podlodową od 1 grudnia do 30 marca. Połów z łodzi dozwolony jest od 1 czerwca do 30 listopada oraz wędką podlodową od 1 grudnia do 30 marca. Jezioro znane jest rownież pod nazwą Jezioro Karw.

Właścicelem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie sp. z o.o. w Mrągowie, którego siedziba znajduje sie w innym miejscu niż opisywane łowisko.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 56 ha
  • Głębokość: śr. 2,6 m, max. 8,7 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Jezioro Karwie

Opis stanowisk

Długość linii brzegowej 6400 m.

Stanowisko nr 1 - brak informacji.

Wymogi

  • Zakaz wędkowania w nocy
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne spinningowe w pobliżu