Jezioro Juksty

Mrągowo, Warmińsko-mazurskie

Rynnowy zbiornik o bardzo urozmaiconej i rozwiniętej linii brzegowej, tworzącej liczne półwyspy i zatoki, zwłaszcza przy wschodnich brzegach. Obrzeża jeziora wysokie i strome, zwłaszcza u brzegów zachodnich. Otoczenie jeziora - pola i łąki oraz kępy leśne. Muliste dno o urozmaiconej rzeźbie, z licznymi głęboczkami.

Jezioro obficie zarośnięte w oczerety z trzciną i pałką, szcególnie w części północnej i w głęboko wciętych zatokach. Roślinność zanurzona z przewagą ramienic i rdestnicy, szczególine w północnej części jeziora i u brzegów wschodnich. Najpopularniejsze gatunki ryb występujące w zbiorniku to: leszcz, lin, węgorz, płoć, okoń i inne. Woda jest bardzo czysta, roślinność występuje nawet na 7-8 metrach głębokości. W oparciu o badania przeprowadzone w 1992 roku wody jeziora zaliczono do II klasy czystości.

NOCLEG

W pobliskiej miejscowości Kosewo znajdują się pensjonaty i domki do wynajęcia.

GASTRONOMIA

Gospodarstwo będące właścicielem łowiska prowadzi sprzedaż swoich ryb poza terenem łowiska, w wyznaczonych punktach w Mrągowie.

DOJAZD

Dojazd do jeziora jest możliwy drogą z Mrągowa do Giżycka lub z Mrągowa do Mikołajek. Jeżeli jedziemy w stronę Giżycka, dojeżdżamy do wsi Muntowo i po prawej stronie będzie widać jezioro; jeżeli z Mrągowa do Mikołajek - natkniemy się na jezioro we wsi Kosewo. 

INNE

Połów z brzegu dozwolony jest od 1 kwietnia do 30 listopada oraz wędką podlodową od 1 grudnia do 30 marca. Połów z łodzi dozwolony jest od 1 czerwca do 30 listopada oraz wędką podlodową od 1 grudnia do 30 marca. Na terenie jeziora obowiązuje strefa ciszy.

Właścicelem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie sp. z o.o. w Mrągowie, którego siedziba znajduje sie w innym miejscu niż opisywane łowisko.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 319 ha
  • Głębokość: śr. 8 m, max. 38,6 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Jezioro Juksty

Opis stanowisk

Długość linii brzegowej 20050 m.

Stanowisko nr 1 - brak informacji.

Wymogi

  • Zakaz wędkowania w nocy.
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne spinningowe w pobliżu