Jezioro Janowskie

Sorkwity, Warmińsko-mazurskie

 

Jezioro Janowskie to akwen usytuowane w niedalekiej odległości od Mrągowa. Jest to naturalne siedlisko życia licznych gatunków ryb. Najczęściej występującymi gatunkami żyjącymi w jeziorze są: szczupaki, leszcze, płocie oraz karpie. Jezioro Janowskie posiada słabo rozwiniętą linię brzegową, mulistą ławicę oraz urozmaicone oczerety. Brzegi zbiornika są z reguły strome i wysokie.

NOCLEG

W okolicy znajdują się ośrodki wypoczynkowe.

GASTRONOMIA

Gospodarstwo będące właścicielem łowiska prowadzi sprzedaż swoich ryb poza terenem łowiska, w wyznaczonych punktach w Mrągowie.

ATRAKCJE

W niedalekiej odległości od jeziora znajdują się liczne zabytki i ciekawe miejsce które warto odwiedzić. Do najciekawszych pobliskich atrakcji turystycznych należy między innymi: kamienny kościół ewangelicki w Rybnie oraz pałac w stylu angielskiego neogotyku w Sorkwitach.

DOJAZD

Jezioro położone około 6 km na zachód od Mrągowa. Do jeziora można dojechać drogą z Mrągowa w kierunku Sorkwit. Nad brzegami jeziora położone są miejscowości: Janowo na zachodzie i Nowe Bagienice na północy

N 53o 50' 9" E 21o 12' 21"

INNE

Połów z brzegu dozwolony jest od 1 kwietnia do 30 listopada oraz wędką podlodową od 1 grudnia do 30 marca. Połów z łodzi dozwolony jest od 1 czerwca do 30 listopada oraz wędką podlodową od 1 grudnia do 30 marca.

Właścicelem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie sp. z o.o. w Mrągowie, którego siedziba znajduje sie w innym miejscu niż opisywane łowisko.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 18 ha
  • Głębokość: śr. 1,4 m, max. 3,5 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Jezioro Janowskie

Opis stanowisk

Długość linii brzegowej 2350 m.

Stanowisko nr 1 - brak informacji.

Wymogi

  • Zakaz wędkowanie w nocy
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne w pobliżu