Jezioro Ganty

Piecki, Warmińsko-mazurskie

Jezioro rynnowe leżące w gminie Piecki, około 15 km na południe od Mrągowa. Jezioro objęte jest strefą ciszy. Zbiornik o stromych stokach ławicy, w części środkowej i krańcach płytszych, wyrównanych. Linia brzegowa słabo rozwinięta. Brzegi wysokie, przeważnie strome, otoczone lasami. Płytsze krańce jeziora zarośnięte rdestnicami i jaskrem. Oczerety z trzciną i pałką w części południowej ciągłym, niezbyt szerokim pasem porastają linię brzegową, w środkowej i północnej części występują poprzerywanymi pasami. 

Gant leży na terenie zespołu przyrodniczo-krajobrazowego „Rzeka Babant i jezioro Białe” ustanowionego rozporządzeniem wojewody warmińsko-mazurskiego z dnia 9 sierpnia 2007 roku o powierzchni 12 458 ha. Zgodnie z typologią abiotyczną zbiornik wodny został sklasyfikowany jako jezioro o wysokiej zawartości wapnia, o dużym wypływie zlewni, stratyfikowane, leżące na obszarze Nizin Wschodniobałtycko-Białoruskich.

NOCLEG

W oddalonej 2 km od jeziora miejscowości Machary jest możliwość wynajmu domku.

GASTRONOMIA

Gospodarstwo będące właścicielem łowiska prowadzi sprzedaż swoich ryb poza terenem łowiska, w wyznaczonych punktach w Mrągowie.

ATRAKCJE

Znajduje się na kajakowym szlaku Krutyni

DOJAZD

Jezioro położone około 15 km na południe od Mrągowa.

INNE

Połów z brzegu dozwolony jest od 1 kwietnia do 30 listopada oraz wędką podlodową od 1 grudnia do 30 marca. Połów z łodzi dozwolony jest od 1 czerwca do 30 listopada oraz wędką podlodową od 1 grudnia do 30 marca.

Właścicelem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie sp. z o.o. w Mrągowie, którego siedziba znajduje sie w innym miejscu niż opisywane łowisko.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 79 ha
  • Głębokość: śr. 9,4 m, max. 28,3 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Mapa łowiska

Jezioro Ganty

Opis stanowisk

Długość linii brzegowej 5950 m.

Stanowisko nr 1 - brak informacji

Wymogi

  • Zakaz wędkowania w nocy
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne spinningowe w pobliżu