Jezioro Dominickie

Dominice, Wielkopolskie

Jezioro Dominickie nazywane także Jeziorem Boszkowskim. Położone na terenie Przemęckiego Parku Krajobrazowego, na Pojezierzu Leszczyńskim.

Należy do rybackiego typu jezior leszczowych. Jest najczystszym, największym i najgłębszym oraz jedynym na terenie województwa jeziorem, w którym występuje sielawa. W centralnej części jeziora znajduje się trudno osiągalny z brzegu głęboczek. Niedaleko jest ciekawa górka podwodna, która latem jest obficie pokryta roślinnością, można w tym miejscu znaleźć sporo ryb. 

Na jeziorze utworzony został obręb ochronny, obowiązujący w okresie od 1 marca do 15 lipca. Obręb znajduje się w południowo-wschodniej części jeziora i obejmuje całą zatokę jeziora. Granicę obwodu wyznacza linia roślinności wynurzonej tworząca charakterystyczny cypel, biegnąca dalej prostopadle do przeciwległego brzegu jeziora od strony wsi Dominice.

Zbiornik otoczony jest borami sosnowymi. Połączony jest systemem kanałów z innymi pobliskimi jeziorami, tworząc urokliwy Konwaliowy Szlak Kajakowy.


Dane łowiska

  • Powierzchnia zbiornika: 373 m
  • Maksymalna głębokość: 17 m
  • Średnia głębokość: 6,5 m

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Opinie użytkowników
Łowiska PZW w pobliżu