Jezioro Dobrynek

Mrągowo, Warmińsko-mazurskie

Jezioro Dobrynek to mały akwen położony w niedalekiej odległości od Mrągowa, w województwie warmińsko-mazurskim. Północna oraz wschodnia część zbiornika otoczona jest rozłożystym kompleksem leśnym, pozostałe części otaczają pola i łąki. Pozostałe części otaczają łąki oraz pola uprawne.

Akwen jest naturalnym siedliskiem życia wielu gatunków ryb takich jak: leszcze, okonie, płocie oraz szczupaki. Ryby drapieżne znajdują się głównie w południowej części jeziora. Zbiornik o słabo rozwiniętej linii brzegowej, ławicy odcinkami stromo opadającej ku głębi i wysokimi, stromymi brzegami. Roślinność wynurzona jest uboga, występuje głównie trzcina, wśród roślinności zanurzonej wyróżniamy rogatek i jaskier.

NOCLEG

W oddalonej o około 3 km miejscowości Czerwonki znajduje sie hotel.

GASTRONOMIA

Gospodarstwo będące właścicielem łowiska prowadzi sprzedaż swoich ryb poza terenem łowiska, w wyznaczonych punktach w Mrągowie.

ATRAKCJE

W pobliżu jeziora Dobrynek znajdują się cenne zabytki warte obejrzenia takie jak: Cerkiew prawosławna, kościół ewangelicki, cmentarz prawosławny w Mrągowie. Niedaleko akwenu znajduje również się stok narciarski Góra Czterech Wiatrów w Mrągowie.

DOJAZD

Jezioro leżące w województwie warmińsko-mazurskim, na wschód od Mrągowa. Na krańcach południowych jeziora znajduje się wieś Poręby, do której prowadzi gruntowa droga odchodząca na północ od drogi nr 16 biegnącej ku Mikołajkom (odległość drogą do jeziora od Mrągowa wynosi około 6 km). 

INNE

Połów z brzegu dozwolony jest od 1 kwietnia do 30 listopada oraz wędką podlodową od 1 grudnia do 30 marca. Połów z łodzi dozwolony jest od 1 czerwca do 30 listopada oraz wędką podlodową od 1 grudnia do 30 marca.

Właścicelem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie sp. z o.o. w Mrągowie, którego siedziba znajduje sie w innym miejscu niż opisywane łowisko.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 36 ha
  • Głębokość: śr. 10 m, max. 25,5 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Mapa łowiska

Jezioro Dobrynek

Opis stanowisk

Długość linii brzegowej 2700 m.

Stanowisko nr 1 - brak informacji.

Wymogi

  • Zakaz wędkowania w nocy
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne spinningowe w pobliżu