Jezioro Czarne k. Mrągowa

Mrągowo, Warmińsko-mazurskie

Jezioro zlokalizowane jest w województwie warmińsko-mazurskim, na obszarze Pojezierza Mrągowskiego, na północnych obrzeżach miasta Mrągowo. Jezioro słynie z wyjątkowo czystej wody - jej przejrzystość sięga kilkunastu metrów. Zasilane jest wodami rzeki Dajna. Linia brzegowa jest słabo rozwinięta. Brzegi na zachodzie są płaskie i podmokłe, pozostałe wysokie i strome. Wokół jeziora widoczne są również pozostałości po działalności lodowca, w tym doliny morenowe. Dno zbiornika jest muliste, a samo jezioro miernie zarośnięte. Oczerety - trzcina, pałka, sitowie - porastają dosyć wąskim pasem prawie całą linię brzegową.

NOCLEG

Po południowej stronie jeziora można wynająć pokój w hotelu, ośrodku wypoczynkowym lub gospodarstwie agroturystycznym.

GASTRONOMIA

Najbliższe restauracje znajdują się około 1 km w kierunku Mrągowa. Tuż przy jeziorze działa gospodarstwo rybackie, w którym można zakupić świeże ryby.

ATRAKCJE

Niecały kilometr od jeziora w stronę Mrągowa znajdują się miasteczko westernowe i park linowy. Tylko 4 km dzielą również jezioro od centrum Mrągowa - jednego z najważniejszych miast na Mazurach.

DOJAZD

Do jeziora można dojechać z Mrągowa, skręcając z drogi krajowej nr 59 w nieutwardzoną drogę prowadzącą do samego brzegu jeziora.

INNE

Właścicielem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie sp. z o.o. w Mrągowie, którego siedziba znajduje się około 3 km od jeziora. Gospodarstwo prowadzi również sprzedaż swoich swoich ryb. W siedzibie gospodarstwa można zakupić zezwolenia na łowienie.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 78,30 ha
  • Głębokość: śr. 7,8 m, max. 23,3 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Jezioro Czarne k. Mrągowa

Opis stanowisk

Stanowisko nr 1 - brak informacji.

Wymogi

  • Zakaz łowienia w nocy.
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne spinningowe w pobliżu