Jezioro Białe

Piecki, Warmińsko-mazurskie

Zbiornik leży około 13 km na południe od Mrągowa, w otoczeniu pół, łąk i lasów, które zajmują południowo-zachodnie obrzeża jeziora. Jezioro objęte bezwzględną strefą ciszy. Linia brzegowa urozmaicona, stoki ławicy piaszczysto-muliste, przeważnie łagodne, jedynie niewielkie odcinki w środkowej części brzegów zachodnich stromo opadają ku głębi.

Obrzeża jeziora wysokie, strome, odcinki płaskie lub łagodnie wyniesione występują przy wschodnich brzegach w ich południowej i środkowej części. Jezioro miernie zarośnięte. Trzcina i sitowie różnie szerokim pasem porastają linię brzegową, tworząc większe skupiska w środkowej części wschodnich brzegów i u krańców południowych.

Podobnie występuje roślinność zanurzona, z przewagą moczarki, rdestnicy i jaskra; w zatokach spotyka się roślinność o liściach pływających: grzybień i grążel. Na jeziorze znajdują się pięć wysp o łącznej powierzchni 18,2 ha. Zatoka w południowej części akwenu nosi nazwę Kąt Macharski. W okolicach brzegów położone są wsie: Dłużec, Zdrojewo, Goleń oraz przysiółek Bieńki z polem biwakowym i stanicą kajakową PTTK.

NOCLEG

W pobliskiej miejscowoci Bieński znajduje się pole biwakowe, poza tym najbliższy nocelg znajduje się we wsi Dłużec oddalonej o około 4 km od jeziora.

GASTRONOMIA

Gospodarstwo będące właścicielem łowiska prowadzi sprzedaż swoich ryb poza terenem łowiska, w wyznaczonych punktach w Mrągowie.

ATRAKCJE

Jezioro położone jest na trasie szlaku kajakowego Krutyni.

DOJAZD

Dojazd do jeziora z Mrągowa drogą nr 600 (kierunek Szczytno) do Grabowca i dalej boczną drogą Dłużec - Bieńki.

INNE

Połów z brzegu dozwolony jest od 1 kwietnia do 30 listopada oraz wędką podlodową od 1 grudnia do 30 marca. Połów z łodzi dozwolony jest od 1 czerwca do 30 listopada oraz wędką podlodową od 1 grudnia do 30 marca.

Właścicelem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie sp. z o.o. w Mrągowie, którego siedziba znajduje sie w innym miejscu niż opisywane łowisko.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 376 ha
  • Głębokość: śr. 7,3 m, max. 31 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Jezioro Białe

Opis stanowisk

Długość linii brzegowej 18100 m.

Wymogi

  • Zakaz wędkowania w nocy
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne spinningowe w pobliżu