Gospodarstwo Rybackie Toporów

Tuczępy, Świętokrzyskie

Zapraszamy Państwa na wypoczynek pośród lasów i stawów na urokliwej ziemi świętokrzyskiej, na dawnym szlaku królewskim Kraków - Szydłów - Sandomierz. Gospodarstwo posiada 24 stawy o różnych kształtach, z wyspami leśnymi oraz zatokami, o łącznej powierzchni lustra wody ponad 40 ha. Stawy są dobrze zarybione i część z nich jest przeznaczona na wędkowanie przez cały rok. 

Dbając o komfort wypoczynku naszych gości możliwość łowienia jest tylko w przypadku zaplanowanego pobytu kilkudniowego w naszym Gospodarstwie co zapewnia ciszę, spokój, swobodę wyboru stanowisk oraz możliwość pełnego wypoczynku.

Posiadamy własną sieć dróg wewnętrznych położonych między stawami, połączonych z duktami leśnymi sąsiadującymi bezpośrednio z naszym Gospodarstwem. Teren naszego Gospodarstwa stanowi wyjątkowy klimat jaki stwarza środowisko stawów pożołonych wśród lasów, obfitujących w różne gatunki ptaków, dzikich zwierząt i ryb. W którym warto spędzić wolny czas o kazdej porze roku i na pewno znajdą Państwo u nas spokój i wspaniałe warunki do wypoczynku.

Kompleks naszych stawów rybnych napełniony jest wodą źródlaną. O jakości wody świadczy bujnie tu występująca roślinność wodna i błotna. Obok pospolitych roślin wodnych takich jak: strzałka wodna, moczarka kanadyjska, rogatek sztywny. Spotkać tu można gatunki chronione, grzybienie białe i grążela żółtego. Grzybienie białe są jednym z najbardziej charakterystycznych gatunków roślin wodnych zakorzenionych, o liściach pływających o pięknym dużym kwiecie.

Z ptaków tutaj bytujących zaobserwować można błotniaka stawowego, który gnieździ się corocznie na półwyspie między dwoma urokliwymi stawami. Zobaczyć również można czaple siwą i białą, łabędzia niemego, mewy śmieszki, czajki, różne gatunki kaczek i trzciniaków oraz wiele innych rzadkich gatunków ptaków jak na przykład zimorodek.

Nasze gospodarstwo rybackie zajmuje się hodowlą ryb: karpia, amura, lina, suma, szczupaka. Hodowla ryb w naszym gospodarstwie jest ekologiczna, prowadzona od wylęgu, oparta na tradycyjnej hodowli sprzed wielu dziesięcioleci. Ryby karmione są naturalnymi pokarmami. Dzięki odpowiednim zabiegom, dobremu stanowi technicznemu naszych stawów smak ryb jest wyjątkowy.

NOCLEGI

W naszym gospodarstwie rybackim oferujemy komfortowe domki gościnne z własnym molo i strzeżonym parkingiem. Dysponujemy miejscem przystosowanym do postawienia przyczep campingowych i camperów.

ATRAKCJE

Łowisko posiada ścieżkę edukacyjną o długości 3 km z tablicami informacyjnymi na temat hodowli oraz okolicznej fauny i flory. Własna sieć dróg pomiędzy stawami jest regularnie koszona, częściowo utwardzona, stwarza warunki do wędrówek pieszych jak i rowerowych (łączna długość sieci drogowej to wiele kilometrów). 

INNE

Na miejscu oferujemy Państwu zakup żywych ryb i według życzenia patroszymy je. Filetujemy, wędzimy, smażymy. Oferujemy także transport żywych ryb w dowolne miejsce w specjalnych zbiornikach z podawanym tlenem. 


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 40 ha
  • Głębokość: śr. 3,5 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Karp, amur
  • Rekord łowiska: Karp 27 kg, sum 18 kg

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Gospodarstwo Rybackie Toporów

Opis stanowisk

Brak przypisanych stanowisk, dowolność w wyborze miejsca.


Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne w pobliżu