Zalew Siczki

Jedlnia-Letnisko, Mazowieckie

 

Zalew „Siczki” (zwany także „Siczki Górne”) powstał w 1976 r. w wyniku spiętrzenia wódy na rzece Gzówka. Zbiornik położony jest w miejscowościach Siczki i Jedlnia-Letnisko. Otaczają go lasy tworzące Rezerwat Przyrody „Jedlnia”. Na terenie rezerwatu znajduje się największy na terenie Puszczy Kozienickiej jawor, źródła wody wysoko zmineralizowanej oraz miejsce upamiętniające poległych Żydów i Polaków w czasie niemieckiej okupacji.

Akwen jest atrakcyjnie położony i znajduje się tylko kilka kilometrów od Radomia w kierunku na Kozienice. W  Podczas wędkowania należy pamiętać, że na zbiorniku tym obowiązują ograniczenia w wędkowaniu. Z wędkowania wyłączony jest odcinek brzegu zbiornika od strony ul. Nadrzecznej w Jedlni Letnisko, położony pomiędzy tarasami widokowymi. Zakaz wędkowania obowiązuje przez cały rok. 

Wzdłuż południowego brzegu wyznaczono ciąg pieszo-rowerowy (ul. Nadrzeczna) z ławeczkami oraz tablicami informacyjnymi opisującymi zarówno historię i zabytki samej miejscowości, jak i okoliczne atrakcje. Tutaj także mieści się plaża, kąpielisko, molo, nowoczesne toalety, siłownia pod gołym niebem, plac zabaw dla dzieci a w sezonie - przystań wodna i wypożyczalnia sprzętu. 


Dane łowiska

  • Wielkość łowiska: 40 ha

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Opinie użytkowników
Łowiska PZW w pobliżu