Zalew Czapielówka

Czarna Białostocka, Podlaskie

Zalew jest sztucznym zbiornikiem wodnym zbudowanym w latach 70. XX w. Powstał na rzece Czapielówka, w miejscu kładki łączącej dwie miejscowości Czarną Białostocką i Czarną Wieś Kościelną. 

Najpłytszymi miejscami zbiornika są zatoki a najgłębszym okolice wału. Dno zbiornika pokrywa dość gruba warstwa mułu i jest prawie w całości wolne od twardych zaczepów. Nad zalewem znajduje się dużo stanowisk na zasiadkę, najlepszymi są płytkie zatoki, lecz nie do wszystkich można dojechać samochodem (tereny leśne).

W 2020 r. podczas prac remontowych nad zalewem powstał pomost spacerowy z drewnianym deszczochronem w sektorze sceny, połączony trapem przejściowym z pomostem pływającym w obrębie miejsca przeznaczonego do kąpieli oraz trzy pływające pomosty wędkarskie połączone z brzegiem trapami dojściowymi.

Dookoła zalewu powstały ścieżki rowerowe, miejsca postojowe, ciągi pieszo-jezdne, wieża widokowa, place z miejscami do odpoczynku, kładki drewniane, miejsca na ogniska, sanitariaty. Całość uzupełniona została małą architekturą, tablicami edukacyjnymi, organizacją ruchu i wytyczeniem tras pieszo-rowerowych.

Opiekunem łowiska jest Koło PZW Miejskie nr 39 w Czarnej Białostockiej.


Dane łowiska

  • Powierzchnia zbiornika: 17 ha
  • Maksymalna głębokość: 3,6 m
  • Średnia głębokość: 1,8 m

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe

Wymogi

  • Na zbiorniku obowiązuje obowiązuje górny wymiar gospodarczy karpia od 70 cm
Opinie użytkowników
Łowiska PZW w pobliżu