Łowisko Wola Brwileńska

Nowy Duninów, Mazowieckie

 

Łowisko znane jest równiez pod nazwą "Złap sobie rybkę". Na wstępie warto powiedzieć, że akwen położony jest w otulinie Gostynińskiego Parku Krajobrazowego, o którego atrakcyjności świadczą urodzajne w grzyby lasy i liczne jeziora. Dodatkowo walory naszego terenu wzbogaca bliskość zalewu Włocławskiego Zbiornika Zaporowego.   

W dzisiejszych czasach, zabiegani, z milionem problemów na głowie, które spędzają nam sen z powiek, pragniemy choć na chwilę oderwać się od zmartwień i obcować z przyrodą. Dlatego stworzyliśmy doskonałe miejsce do rodzinnego wypoczynku, gdzie swoje hobby i pasję realizować mogą zarówno amatorzy jak i profesjonaliści.

Do dyspozycji wędkarzy udostępnione zostały dwa stawy o powierzchni łącznej 0,7 ha. Są to zbiorniki przepływowe zasilane wodą źródlaną, której doskonała jakość stwarza świetne warunki do bytowania ryb wielu gatunków. Mamy częściową możliwość wpływu na temperaturę wody w stawach wydłużając tym samym wędkarski sezon. Ideą podczas budowy stawów było stworzenie rybom warunków możliwie najbliższych do środowiska naturalnego, co podwyższyć ma ich atrakcyjność w wędkarskim użytkowaniu.

Mniejszy staw imitujący rzekę o proporcjonalnie dużym przepływie wody przeznaczony jest wyłącznie dla ryb łososiowatych w szczególności pstrąga tęczowego, który w owych warunkach czuje się świetnie. Głębokość do dwóch metrów.

Drugi większy staw imitujący warunki jeziorowe, o stosunkowo niewielkim przepływie wody dedykowany jest wyłącznie rybom karpiowatym z dużym naciskiem na dzikiego karpia. Głębokość sięga tu pięciu metrów.

DOJAZD

Łowisko znajduje się w miesjcowości Brwilno Dolne. Jadąc przy Wiśle drogą nr 62, należy skręcic w ulicę Tartaczną.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Wielkość łowiska: 0,7 ha
  • Dominująca ryba: Karp, amur, pstrąg
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Łowisko Wola Brwileńska

Wymogi

  • Siatka (połów komercyjny)
  • Podbierak (połów sportowy)
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne w pobliżu