Łowisko Pacyfik

Zgierz, Łódzkie

 

Sam stawik ma około 2 hektarów, jest wyposażony w szereg pomostów wędkarskich, niektóre są zadaszone. Drugi staw ma niecały hektar. Jest też kilka małych stawików, z przepływem wody, gdzie łapie się pstrągi. Ryby występujące na łowisku "Pacyfik" to przede wszystkim karpie i jesiotry ale jest tu też dużo karasia, lina, płoci, okonia i szczupaka, sporadycznie trafia się sum i sandacz, oczywiście jest też pstrąg, którego można na miejscu uwędzić bądź nabyć już gotowego (palce lizać). Gospodarz zadbał też i o większe okazy karpi 10-18 kg ponad 30 szt. i ponad 20 kg jesiotry choć tych jest niewiele (ale się trafiają).

Gospodarz jest bardzo miły i uczynny, rano o 4:30 po trudach nocnego wędkowania, nierzadko wita z uśmiechem i mocną kawą. 

Dużych okazów ryb nie wolno zabierać z łowiska.

INNE

Wchodząc na teren prywatnego łowiska przywita nas gospodarz bądź też jego żona. Tu trzeba uiścić opłatę za wędkowanie 5 lub 10 zł w zależności od tego czy będziemy zabierać złowione rybki do konsumpcji, czy łowimy sportowo i wszystko wraca do wody (poza pstrągiem - tego jesteśmy zobowiązani do zabrania). Na miejscu można zakupić przynęty: białe robaki, czerwone, wątróbkę czy też pożyczyć siatkę do przechowywania złowionych ryb. Cennik na ryby wywieszony jest tuż przy wadze. Możliwe jest też łapanie nocne po wcześniejszym uzgodnieniu tego z właścicielem obiektu. Na obiekcie można palić grilla, zabrać osoby towarzyszące (opłata 1 zł), czy też czworonożnego przyjaciela.

DOJAZD

Łowisko komercyjne "Pacyfik" położone w okolicach Łodzi. Jedziemy z Łodzi w stronę Zgierza trasą nr 1 dalej za Zgierzem na Gdańsk cały czas trasą nr 1. Po kolei mijamy miejscowości: Proboszczewice, Lućmierz, Emilia, Słowik, Aleksandria i tu zaraz za tabliczką skręcamy w lewo za dużym tartakiem, który mijamy po lewej stronie drogi, w ulice Tartaczną, jedziemy drogą gruntową, aż do momentu kiedy zobaczymy po lewej stronie tablicę informacyjną o łowisku "Pacyfik" i tu skręcamy w lewo po 200 m dojedziemy do parkingu  łowiska. 


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 2 ha + 1 ha
  • Głębokość łowiska: Brak danych
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Łowisko Pacyfik

Opis stanowisk

Możliwość łowienia z pomostów lub z brzegu oraz wjazdu samochodem na stanowiska. Stanowiska słoneczne, niekiedy zadaszone.

Stanowisko nr 1 - brak szczegółowego opisu.

Wymogi

  • Konieczność zabierania pstrągów.
Opinie użytkowników