Łowisko Nekielka

Nekla, Wielkopolskie

W 2008 r. otwarte zostało nowe łowisko karpiowe w miejscowości Nekielka woj. wielkopolskie. Akwen ten znajduje się w odległości około 30 km od Poznania i 20 km od Wrześni przy trasie Warszawa - Poznań. Jest to zbiornik pożwirowy o bardzo zróżnicowanym dnie oraz głębokości kształtującej się od 1 do 4 m, bogaty w faunę i florę. Zbiornik ma ponad 18 ha powierzchni i do połowy otoczony jest lasem. Akwen powstał w 2003 r i systematycznie był zarybiany różnorodną rybą w szczególności karpiem, którego populacja w tym łowisku jest bardzo duża.

Na terenie łowiska dla karpiarzy przygotowano 23 wygodne i przestrzenne stanowiska-sektory oznaczone bojami, parkingi oraz na każdym z brzegów kilka toalet. Przy głównym parkingu znajduje się kontener na śmieci a przy rybakówce można skorzystać z prądu celem podładowania akumulatorów do łodzi czy też telefonu. W osobnym pomieszczeniu znajduje się prysznic dla karpiarzy. Po akwenie można poruszać się  środkami pływającymi, łódkami zdalnie sterowanymi, sondować dno, stawiać markery i wywozić zestawy.

Nad całością, pieczę sprawuje Straż Łowiska. Wędkarze po wykupieniu licencji na wędkowanie mogą tu przeżyć wspaniałe, niezapomniane chwile spędzone w ciszy i spokoju oraz zmierzyć się z ogromnymi karpiami bądź też innymi gatunkami ryb. 

W zbiorniku pływają ogromne cyprinusy, również amury, sumy i tołpygi o zbliżonej wadze. Często w letnie, bezwietrzne dni widać jak w zatoczkach lub przy wyspach wygrzewają się ogromne cielska tych ryb, a po chwili rozstępującą się wodę pod wpływem ich popisowych kursów po całości zbiornika.

Dno łowiska jest bardzo mocno pofałdowane z uwagi na jego charakter pożwirowy. W każdym z wyznaczonych stanowisk karpiowych można spodziewać się różnych głębokości wody, miejsc twardych, lekko mulistych i tych pokrytych niewielką ilością ziela jak również wielkich połaci czystego dna. Karpie penetrują praktycznie każdy zakątek akwenu dlatego też nie ma miejsc zdecydowanie lepszych czy gorszych. Na każdym stanowisku czy to w rejonie wysp, trzcinowisk czy też na otwartej wodzie można spodziewać się brań „miśków” jak również młodszej braci karpiowej. Zróżnicowana charakterystyka dna dodaje tej wodzie smaczku i naturalnej chęci bytowania sam na sam z otaczającą nas przyrodą.

Rekord łowiska to karp o wadze 27,65 kg, jednak nie jest on największym karpiem żyjącym w tym akwenie, oprócz niego pływa tam jeszcze kilkanaście karpi powyżej 20 kg, oraz setki mniejszych ryb. 

Możliwe łowienie na dodatkową wędkę.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Spławik, grunt, na żywca, mucha, trolling
  • Wielkość łowiska: 18 ha
  • Głębokość: min. 1 m, max. 4 m
  • Ilość stanowisk: 23
  • Dominująca ryba: Karp, amur
  • Rekord łowiska: Karp 27,65 kg

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Łowisko Nekielka

Opis stanowisk

Możliwy jest wjazd samochodem na stanowiska.

Wymogi

  • Szeroki podbierak
  • Obszerna mata karpiowa
  • Środek dezynfekujący
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne karpiowe w pobliżu