Łowisko Jegiel

Brańszczyk, Mazowieckie

Łowisko Jegiel to 100-hektarowy kompleks stawów rybnych wraz z zabudowaniami malowniczo położonych w lasach Puszczy Białej.  Z uwagi na cenną przyrodę i siedliska rzadkich gatunków ptaków teren ten jest pod ochroną Natura 2000. Rozległy teren łowiska, okoliczne lasy, smażalnia, wiata grillowa oraz noclegi to doskonałe miejsce na miłe spędzenie czasu wśród ciszy i pięknej przyrody. Dla miłośników wędkowania są udostępnione 4 z 8 stawów oraz tereny przyległe z zabudowaniami.

Do dyzposycji wędkarzy jest około 20 ha lustra wody. Średnia głębokość w zbiornikach wynosi 1,2 m. Na dnie łowiska znajduje się niewielka warstwa mułu. Cały teren stawów jest zadbany, czyszczony i systematycznie koszony. Na terenie łowiska Jegiel znajdują się zabudowania rekreacyjne, noclegowe i gospodarcze.  

NOCLEG

Goście mogą wybrać nocleg w pokojach w budynku Jegielówka lub wynająć Dom Leśnika. Spragnieni nocnej przygody mogą nocować w namiocie lub we własnym aucie.

GASTRONOMIA

W budynku Rybaczówki można zjeść świeżą smażoną rybę lub inne smaczne potrawy, a pod dużą wiatą grillową, jest możliwość zorganizowania spotkania integracyjnego i biesiady grillowej. Na placu znajduje się też wędzarnia, w której na miejscu wędzi się świeże ryby.

ATRAKCJE

Łowisko Jegiel to miejsce odpowiednie nie tylko dla miłośników wędkarstwa, to także wspaniały teren do odpoczynku dla całych rodzin. Duże przestrzenie, cisza i spokój oraz piękna okolica to wymarzone miejsce na relaks, na plażowanie i piknik nad wodą. Dla dzieci jest przygotowany plac zabaw, punkt obserwacyjny ptaków, są specjalne małe stawy z rybami do wędkowania oraz bardzo dużo terenu do hasania. Można rozpalić ognisko i zjeść pieczoną kiełbaskę.

DOJAZD

Akwen znajduje się 60 km od Warszawy, w kierunku Białegostoku.

INNE

Teren jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak obostrzeń
  • Wielkość łowiska: 100 ha
  • Głębokość: śr. 1,2 m, max. 2,5 m
  • Dominująca ryba: Karp, amur, karaś, sum
  • Rekord łowiska: Karp 9,5 kg

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Łowisko Jegiel

Opis stanowisk

Łatwy dostęp do wody umożliwiają zadbane brzegi. Na szerokich groblach znajdują się zadaszone wiaty z ławeczkami, długie drewniane pomosty, mostki łączące stawy. Możliwy wjazd samochodem na stanowiska.


Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne w pobliżu