Łowisko Eko-Farma Żelechów

Kłoczew, Lubelskie

Łowisko Eko-Farma Żelechów to jedno z najciekawszych łowisk komercyjnych znajdujących się w województwie lubelskim. Łowisko położone w miejscowości Huta Zadybska w gminie Kłoczew, jest miejscem odwiedzanym głównie przez miłośników łowienia dużych karpi i amurów.

Wielu osobom miejsce to kojarzy się z inną nazwą – Eldorado, która jeszcze nie tak dawno obowiązywała. Atutem łowiska jest jego dogodna lokalizacja. Znajduje się w niedalekiej odległości (około 100 km) miedzy dwoma dużymi miastami – Lublinem i Warszawą, stąd też szczególnie w weekendy i w okresie urlopowym presja wędkarska jest dość duża. Eko Farma to nie tylko łowisko i atrakcje dla wędkarzy. To również cały kompleks wypoczynkowy, w którego skład wchodzi m.in. restauracja, hotel czy szereg atrakcji dla dzieci. To doskonałe miejsce, na rodzinny wypad.

W kilku słowach warto przybliżyć charakterystykę łowiska. To typowa żwirownia, dlatego też łowienie w tym miejscu może być wyzwaniem dla początkujących wędkarzy. Dno łowiska jest nierównomierne z licznymi uskokami dna i podwodnymi górkami i blatami. Średnia głębokość to około 4 metry, nie mniej jednak są miejsca głębsze (około siedmiometrowe) a także wypłacenia na około 1.5-2 metry. Podłużny kształt łowiska sprawia, że ryba lubi tutaj przemieszczać się w zasadzie po całej wodzie. Na łowisku do dyspozycji wędkarzy jest kilkanaście stanowisk w tym tzw. cyple, które cieszą się popularnością wśród wędkujących. To właśnie na nich udawało łowić się tutaj rekordowe ryby. Na większości stanowisk są pomosty, dzięki komfort łowienia jest naprawdę duży. Warto dodać, że miedzy stanowiskami zachowano dość duże odległości, dzięki czemu wędkarze mogą spokojnie wywozić swoje zestawy, czy to pontonami, czy łódkami zdalnie sterowanymi.

Co do rybostanu, to przeważającym gatunkiem jest karp, którego największe okazy dochodzą do 25 kg. Są również silne amury, sumy, karasie, leszcze, tołpygi, jesiotry, szczupaki i okonie. Dzienne wędkowanie od poniedziałku do czwartku w godzinach 7:00-19:00 kosztuje 35 zł od osoby, a od piątku do niedzieli 50 zł. Istnieje możliwość wykupienia biletu trzydniowego w cenie 300 zł za osobę (piątek- niedziela) oraz siedmiodniowego w cenie 600 zł. Osobna towarzysząca, która chciałaby przebywać na łowisku uiszcza opłatę w wysokości 20 zł. Na miejscu można wypożyczyć matę, podbierak oraz płyn do dezynfekcji.

Przed przybyciem na łowisko każdy z wędkujących powinien zapoznać się z regulaminem łowiska. Trzeba pamiętać, że obowiązuje tutaj zasada „złów i wypuść”, tak więc każda ryba, po złowieniu powinna wrócić bezpiecznie do wody. Swój przyjazd i rezerwację stanowisko można potwierdzić drogą elektroniczną, dokonując jednocześnie wpłaty. Zezwolenie na wędkowanie umożliwia łowienie jednocześnie na 3 wędki (musza być pod stałym nadzorem) i lub metodą spinningową (jedna wędka). Doba na łowisku rozpoczyna się i kończy o godzinie 12:00. Na każdym stanowisku obowiązkowo musi znajdować się mata o grubości minimum 5 cm. Dopuszczalna jest także kołyska. Ponadto podbierak musi mieć rozstaw ramion na co najmniej 1 metr, a także obowiązuje nakaz stosowanie żyłek głównych w rozmiarze minimum 0.35 mm. Jeśli ktoś chciałby korzystać z przyponów strzałowych, są one dopuszczone wyłącznie z żyłki o średnicy od 0.50 mm wzwyż. Ponadto warto pamiętać o używaniu haczyków w rozmiarze od 1 do 8. Złowione ryby za wyjątkiem amura można przetrzymywać w workach karpiowych.

Zakazuje się stosowane plecionek zarówno jako linek głównych jak i przyponów strzałowych. Nie wolno używać surowych lub źle ugotowanych ziaren jako zanęty. Dotyczy to w głównej mierze orzecha tygrysiego. Limit dzienny ziaren jako zanęty to 2 litry. Każdy wędkarz powinien pamiętać o stosowaniu bezpiecznych zestawów z klipsem. Warto dodać, że złowione ryby, których waga przekracza 20 kg powinny zostać zgłoszone do opiekuna. Istnieje możliwość dojechania do stanowiska samochodem, w celu wypakowania i pozostawienia sprzętu. Następnie auto należy odprowadzić na parking.

Jak widać Eko Farma Żelechów to ciekawe, głównie karpiowe łowisko. To miejsce, w którym można spędzić miło czas całą rodziną, a przy okazji liczyć na kontakt z rekordową rybą.

Na łowisku panują idealne warunki do wypoczynku, a zarybiony akwen gwarantuje udane połowy. Szczególnie, że cały czas czuwamy nad populacją żyjących tu gatunków ryb. Woda w I klasie czystości gwarantuje im doskonałe warunki bytowania.

Konsultant Łowiska jest do Państwa dyspozycji i z chęcią opowie o ostatnio złapanych okazach lub pomoże dobrać odpowiedni sprzęt wędkarski w wypożyczalni.

Ci, którzy dopiero zaczynają przygodę z wędkowaniem, mogą wziąć udział w specjalnie organizowanych szkoleniach, obejmujących wszystkie zagadnienia niezbędne do uprawiania tego pasjonującego hobby.

Możliwe jest łowienie na dodatkową wędkę.

Oferujemy dodatkowe korzyści z bezpłatną legitymacją klubową.

Dowozimy domowe posiłki na stanowiska wędkarskie.

NOCLEGI

Łowisko posiada bardzo zróżnicowaną bazę noclegową. Znajdzie się tu miejsce zarówno dla amatorów wygody i luksusu, jak i dla osób pragnących bliższego kontaktu z przyrodą. Do wyboru są hotel, domki oraz miejsca pod namiot.

W hotelu możliwa jest organizacja gościny i pobytu według życzenia i programu własnego naszych gości.
Kolacja przy świecach, spotkanie towarzyskie lub rodzinne czy pobyt z ukochaną osobą, pozwolą oderwać się na chwilę od rzeczywistości. Wystrój części hotelowej dopasowano stylem do charakteru całego obiektu z zachowaniem funkcjonalności i nowoczesności. W hotelu znajduje się 7  pokoi 2- 3- 4- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, TV SAT i dostępem do internetu.Posiadamy również specjalny apartament dla nowożeńców.

W ofercie właściciel posiada 3 całoroczne domki z salonem kominkowym jako idealny nocleg dla zintegrowanej grupy lub całej rodziny. W każdym domku znajdują się 4 pokoje z łazienkami, TV i internetem. Domek VIP to propozycja o podwyższonym standardzie na 6 osób. Oprócz pełnego węzła sanitarnego i TV posiada aneksem kuchenny. Amatorów biwaku pod gołym niebem zapraszamy z namiotem lub przyczepą kempingową na nasze pole namiotowe.

GASTRONOMIA

Polecamy naszą zdrową i smaczną kuchnię – gotujemy na miejscu. Serwujemy klasyczne dania tradycyjnej polskiej kuchni tworzone ze starannie selekcjonowanych, lokalnych, wyłącznie świeżych składników.

Ekologiczne produkty, pasja i talent kucharzy oraz przytulna, domowa atmosfera sprawiają, że nasze potrawy nabierają wyjątkowych walorów i smakują wyśmienicie.

Na naszym zadaszonym molo możemy zaaranżować romantyczną kolację przy świecach.

ATRAKCJE

Plaża, strzeżone kąpielisko, kajaki i rowery wodne oraz plac zabaw gwarantują udane spędzenie czasu dzieciom i dorosłym. Zarówno plaża jak i kąpielisko są strzeżone, dlatego jest to bezpieczne miejsce zabaw i odpoczynku dla całej rodziny. Dla zapewnienia jeszcze większego komfortu kąpielisko ma czytelne oznaczenia głębokości.

W sezonie letnim na plaży 7 dni w tygodniu czynny jest Grill Bar gdzie serwujemy przepyszne domowe kiełbasy, kaszanki i szaszłyki oraz świeże i wędzone ryby.

W ofercie znajduje się organizacja imprez firmowych - zapewniamy pełne wyżywienie, program dodatkowych atrakcji (paintball, tyrolka, off-road i inne) atrakcyjne ceny oraz profesjonalną obsługę posiadającą wieloletnie doświadczenie.


Dane łowiska

 • Rodzaj łowiska: Komercyjne
 • Metody łowienia: Rzut, model, ponton
 • Wielkość łowiska: 11 ha
 • Głębokość: śr. 4 m, max. 8 m
 • Ilość stanowisk: 12
 • Dominująca ryba: Amur, karp, sum, szczupak
 • Rekord łowiska: Karp 25kg, szczupak 15kg

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Łowisko Eko-Farma Żelechów

Opis stanowisk

Na zbiorniku znajduje się 12 stanowisk dających wędkarzom komfort łowienia i biwakowania podczas dłuższych zasiadek. Zbiornik charakteryzuje urozmaicona linia brzegowa z łatwym dostępem do wody oraz bogatym drzewostanem porastający nabrzeże dający ukojenie w upalne dni. Bezpieczne odległości między stanowsikami zapewniają karpiarzom bezkonfliktowe wyworzenie zestawów modelami na radio, pontonami lub łodziami wiosłowymi w szczególności łowiącym na dużych odległościach. 

Wymogi

 • Kołyska lub mata o grubości minimum 5 cm,
 • Podbierak - rozstaw ramion 1 metr
 • Żyłka minimum 0,35 mm
 • Strzałówka
 • Hak - rozmiar 1 - 8
 • Worek karpiowy
 • Środek do dezynfekcji
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne w pobliżu