Łowisko 3 Stawy Goryń

Jastrzębia, Mazowieckie

Łowisko to naturalny zbiornik wodny tzw. młynarski, obsługujący w dawnych czasach młyn i olejarnie należącą do rodziny. Otoczenie stawu to las sosnowy, a woda płynie od tzw. studni kaczmarskiej. Nieopodal stawów znajduje się kościół wzniesiony w latach 40 XIX wieku. Historia naszych stawów sięga końca XVIII wieku, a pierwsze zapiski o miejscowości Goryń pochodzą z XII wieku, ślady osadnictwa pochodzą z okresu neolitu.

Staw łowisko ma powierzchnię 2 hektarów, zarybiony jest obficie gatunkami ryb: karp, amur,  jesiotr, lin, karaś żółty i srebrny, leszcz, kleń, płoć, tołpyga, okoń, lipień. Pozostałe stawy są hodowlane, w których ryby karmione są tylko paszami naturalnymi.

Miejsce bogate jest w różne gatunki zwierząt i ptaków. Można tu zaobserwować m.in. żuwawie, bociany czarne i białe, orły, czaple, łabędzie, kaczki, łyski, kormorany, zimorodki, a nawet pojawił się tu i zaprzyjaźnił z rodzimymi wronami ibiz. Zdarza się, że nawiedzi nas nawet bóbr, piżmak, a po wyspie spacerują wieczorami jeże. Wieczorami możemy posłuchać żabich koncertów w malowniczej scenerii.

Wędkując na łowisku należy się spodziewać brania dużych ryb. Podczas łowienia ryby wyjmujemy tylko za pomocą podbieraka.

NOCLEG

Łowisko posiada 3 nowe domki letniskowe do wynajęcia. 

GASTRONOMIA

W namiocie imprezowo-gastronomicznym istnieje możliwość zjedzenia nie tylko domowych, regionalnych dań z ryb, ale też innych smacznych domowych potraw mięsnych. Zawsze możesz napić się świeżo parzonej kawy oraz esencjonalnej herbaty w różnych odsłonach w towarzystwie świeżo wypieczonych ciast. Wszystko to zaserwowane na tarasie widokowym.

ATRAKCJE

Na terenie łowiska znajdziemy atrakcje dla całej rodziny: plac zabaw z piaskownicą, leżaki, trampolina (darmowe), boisko i grill, rowerki wodne, łódki (wypożyczalnia), rowery górskie do wycieczek (wypożyczalnia), kijki nordic walking (wypożyczalnia), spacery po okolicach i ogrodach kwiatowych, grzybobranie, 2 baseny do kąpieli dla dzieci bezpłatnie.

INNE

Łowisko oferuje wypożyczalnie sprzętu wędkarskiego oraz bezpłatny parking dla gości.

Wymagane akcesoria wędkarskie, takie jak duży podbierak min. 90×90, siatkę wędkarską nie krótszej niż 1,10 m, matę karpiową, płyn do dezynfekcji ryby można wypożyczyć na łowisku. W przypadku ich braku nie można korzystać z łowiska.

 


Dane łowiska

 • Rodzaj łowiska: Komercyjne
 • Metody łowienia: Brak danych
 • Wielkość łowiska: 2 ha
 • Głębokość: Brak danych
 • Ilość stanowisk: Brak wyznaczonych
 • Dominująca ryba: Brak danych
 • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Łowisko 3 Stawy Goryń

Opis stanowisk

Brzego trawiaste, niskie, niezacienione. Brak roślinności wodnej i brzegowej.

Wymogi

 • Duży podbierak min. 90×90
 • Siatka wędkarska nie krótsza niż 1,10 m
 • Maty karpiowa
 • Płyn do dezynfekcji
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne w pobliżu