Jezioro Umląg

Barczewo, Warmińsko-mazurskie

 

Jezioro jest zlokalizowane w województwie warmińsko-mazurskim, na obszarze Pojezierza Olsztyńskiego, w pobliżu miejscowości Sapunki. Jezioro ma wydłużony kształt, obrzeża są najczęściej płaskie, ale też miejscami pagórkowate, a nawet strome. Linia brzegowa jest średnio rozwinięta, ławica przybrzeżna i dno są mocno zamulone. Jezioro jest bardzo obficie zarośnięte, szuwary porastają prawie całą linię brzegową, tworząc różnej szerokości pas roślinności - głównie trzciny, tataraku i pałki. Roślinność zanurzona porasta znaczną część dna, gdzie występują głównie rdestnice i jaskier krążkolistny. 

W skład łowiska wchodzi kanał, wypływający z jeziora Umląg w jego północnej części oraz rzeka Kiermas, od kanału Wiktorii do ujścia do jeziora. Według klasyfikacji rybackiej, akwen ten został zaliczony do typu linowo-szczupakowego. Występują: szczupak, sandacz, leszcz, lin i płoć.

NOCLEG

Najbliższa baza noclegowa znajduje się około 2 km od jeziora w miejscowości Bogdany, składa się z hotelu i pensjonatów.

ATRAKCJE

Jezioro leży na trasie szlaku kajakowego po rzece Dadaj.

DOJAZD

Dostęp do jeziora jest w miejscowości Sapuny (z Barczewa drogą na Mokiny-Silice), gdzie na moście można zostawić samochód i pójść wzdłuż kanału lub zwodować tam łódkę. Możliwe jest też dojście od strony południowo-zachodniej, w miejscowości Kaplityny (domki) – dojazd od trasy nr 16, a następnie drogą gruntową do samego brzegu jeziora.

INNE

Właścicielem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie Bartołty Wielkie, którego siedziba znajduje się w innym miejscu niż opisywane łowisko. 

Zezwolenia na łowienie można nabyć w wyznaczonych sklepach wędkarskich w Olsztynie, Barczewie, Dorotowie, Tumianach, Majdach, Bartoszycach, Łupstychu i Ramsowie oraz poprzez aplikację mobilną.

Wędkowanie z brzegu możliwe jest przez cały rok, z łodzi od 1.VI do 30.XI, pod lodem od 1.XII do 31.III.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 92 ha
  • Głębokość: śr. 1,8 m, max. 5 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Jezioro Umląg

Opis stanowisk

Stanowisko nr 1 - brak informacji.

Wymogi

  • Więcej informacji w regulaminie.
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne spinningowe w pobliżu