Jezioro Orzyc

Barczewo, Warmińsko-mazurskie

 

Jezioro jest zlokalizowane w województwie warmińsko-mazurskim, na obszarze Pojezierza Olsztyńskiego, w pobliżu miejscowości Zalesie. Od strony południowej do zbiornika wpływa struga z innego jeziora, od północy znajduje się ujście wody prowadzące kanałem do rzeki Pisy. Linia brzegowa o długości 3,8 km rozwinięta jest słabo, zawiera dwa półwyspy. Istnieje podwodna wyspa - wypłycenie. Ławica przybrzeżna i dno są muliste. Otoczenie jeziora jest urozmaicone, w części zalesione, od zachodu zajęte przez pola i łąki. Według rybackiej klasyfikacji jezioro zostało zaliczone do typu leszczowego. Przeważające gatunki to leszcz, szczupak, płoć, okoń, sandacz.

NOCLEG

Przy jeziorze można wynająć domek lub apartament w hotelu ze spa i restauracją.

ATRAKCJE

Jezioro leży na trasie szlaku kajakowego po rzece Dadaj, przy zachodnim brzegu zbiornika mieści się wypożyczalnia kajaków. Z kolei po wschodniej stronie znajduje się niestrzeżona plaża miejska z molem, wydzielonym boiskiem do siatkówki plażowej i małą siłownią plenerową.

DOJAZD

Dojazd jest możliwy z trasy nr 16 łączącej Olsztyn i Mrągowo, od strony miejscowości Zalesie lub Czerwony Bór. Można dojechać bezpośrednio do brzegu jeziora.

INNE

Na jeziorze obowiązuje zakaz używania silników spalinowych.

Właścicielem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie Bartołty Wielkie, którego siedziba znajduje się w innym miejscu niż opisywane łowisko. 

Zezwolenia na łowienie można nabyć w wyznaczonych sklepach wędkarskich w Olsztynie, Barczewie, Dorotowie, Tumianach, Majdach, Bartoszycach, Łupstychu i Ramsowie oraz poprzez aplikację mobilną.

Wędkowanie z brzegu możliwe jest przez cały rok, z łodzi od 1.VI do 30.XI, pod lodem od 1.XII do 31.III.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Brak danych
  • Wielkość łowiska: 60 ha
  • Głębokość: śr. 4,5 m, max. 11,5 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Jezioro Orzyc

Opis stanowisk

Jezioro ma słabo rozwiniętą linię brzegową, najczęściej łagodną, jedynie od strony północno-zachodniej, wysoką i stromą. Najlepsza dostępność od strony miejscowości Zalesie.

Wymogi

  • Więcej informacji w regulaminie.
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne spinningowe w pobliżu