Jezioro Mielno

Grunwald, Warmińsko-mazurskie

Rynnowy zbiornik o rozwiniętej linii brzegowej z trzema wyspami. Obrzeża w znacznej części zajmują lasy, wschodnie brzegi południowego krańca otaczają pola i łąki. Dno Mielna jest muliste, na dużych fragmentach porośnięte rogatkiem i moczarką. Okoniom to nie przeszkadza – wręcz przeciwnie, wśród gnijących szczątków roślin pełno jest kiełży i ochotek, którymi ryby się odrzywiają. 

Na jeziorze leżą trzy malownicze wyspy o łącznej powierzchni 3,5 ha, brzegi są zalesione i w wielu miejscach strome. Szuwary są zwarte i szerokie tylko we wschodnim basenie, poniżej miejscowości Waplewo. Nieliczne wypłycenia i dno w partiach przybrzeżnych porastają głównie: osoka aloesowata, rogatek, wywłócznik, moczarka kanadyjska i różne odmiany rdestnic.

Miłośnicy klasycznej odległościówki bądź feedera, którym swoje zestawy przyjdzie zarzucać z brzegu, mają do dyspozycji dziesiątki pomostów z wygodnymi ławeczkami oraz przynajmniej kilkanaście naturalnych stanowisk z dobrym dostępem do głębokiej wody. Z tych miejsc będą mieli szansę na złowienie leszcza i niejednej patelniowej płoci. Obiecująco wygląda także wschodni basen jeziora wraz z obrośniętą trzcinami największą z wysp.

NOCLEG

W okolicach jest wiele gospodarstw z możliwością wynajmu pokoju lub domku.

GASTRONOMIA

Gospodarstwo będące właścicielem łowiska posiada sklep i smażalnię ryb w Szwaderkach. W smażalni zjeść można rybę smażoną oraz pieczoną, a także rybę wędzoną i ryby w marynacie. Ryby, które trafiają "na patelnię" pochodzą prosto z lokalnych stawów oddalonych około 300 m od Smażalni. Zlokalizowane są one poza terenem łowiska.

ATRAKCJE

W pobliskiej miejscowości Mielno znajduje się kąpielisko.

DOJAZD

Dojazd do jeziora z Olsztynka drogą nr 7 (kierunek Nidzica-Warszawa), po 7 kilometrach w Pawłowie w prawo drogą nr 537 (kierunek Grunwald) do Mielna.

Mielno leży tuż przy trasie Warszawa–Gdańsk (jest widoczne z drogi). Punktem orientacyjnym jest miejscowość Waplewo (za Nidzicą, jadąc od strony stolicy). Można też dojechać do Pawłowa i skręcić na Mielno.

53° 29′ 48″ N 20° 15′ 54″ E

INNE

Połów ryb z łodzi mozliwy w miesiącach od 1.05 do 15.11.

Właścicielem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie Szwaderki, które posiada siedzibę w innym miejscu niż opisywane łowisko.


Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Metody łowienia: Feeder
  • Wielkość łowiska: 367 ha
  • Głębokość: śr. 12,1 m, max. 39,9 m
  • Ilość stanowisk: Brak danych
  • Dominująca ryba: Brak danych
  • Rekord łowiska: Brak danych

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe


Mapa łowiska

Jezioro Mielno

Opis stanowisk

Brzegi wysokie, pagórkowate, miejscami strome, gdzieniegdzie oddzielone krótkimi odcinkami płaskimi. Długość linii brzegowej 22120 m.

Stanowisko nr 1 - brak informacji.

Wymogi

  • Więcej informacji w regulaminie.
Opinie użytkowników
Łowiska komercyjne spinningowe w pobliżu